Bütün burçları etkileyecek riskli dönem başlıyor!

Astrolojinin eli sopalı öğretmeni Satürn, 6 Ekim 2012’de Akrep’e giriş yapacak. Disiplinli gezegen Satürn bu noktaya geldiğinde neler olacak?

  • Giriş : 22.11.2012 16:13
  • Güncelleme : 28.11.2012 12:50
Bütün burçları etkileyecek riskli dönem başlıyor!

Satürn Terazi burcundaki yolculuğunu tamamlayarak 6 Ekim 2012'de Akrep burcuna geçiyor. Burçlar Kuşağı Zodyak'ın etrafındaki turunu 29.5 yılda tamamlayan Satürn'ün bir burçtaki yolculuğu ortalama iki buçuk-üç yıl sürer. Eli sopalı bir öğretmen olarak değerlendirilen Satürn, bu ününü yaşattığı zorlu sınavlardan dolayı meydana gelen sıkıntılar, engeller ve zorluklar nedeniyle almıştır. Eğer hayal dünyasında yaşıyorsanız Satürn'den gerçekten korkun!

Çünkü o sadece gerçeklerle ilgilenir.Terazi burcundaki adalet, eşitlik, politika, ilişkiler, evlilik ve ortaklık konularındaki sınavları bize zor gelmiş olsa da, aslında Satürn güçlü olduğu ve iyi geçindiği bir burçta konumlandığı için, uzlaşmaya açık, zihinsel sınavlar yaşatmıştı bizlere. Çünkü, Terazi'nin dengeli, ılımlı ve anlaşmacı etkisi içindeydi ve faaliyetleri daha ziyade düşünseldi. Ancak, Akrep'teyken aynı uzlaşmacılığı beklemeyin; yoğun duyguları, güçlü olayları ve dönüşümleri temsil eden bir burcun içinde olacak bu kez. Unutmayın; Akrep burcu gücü sever; güç görmek ve güç göstermek ister.

Zodyak'ta sekizinci evin yöneticisi olan Akrep; ölüm, yeniden doğuş, ortak kazançlar, miras, vergi, kredi, seks, yeraltı dünyası, krizlerle mücadele, cinsellik, değişim-dönüşüm, nükleer konular, radyasyon, gizli yerler, bataklıklar, petrol, yeraltı kaynakları, büyük sırlar, gizli bilgiler gibi kavramları temsil eder. Satürn şimdi zorlu sınavlar yapacak, hesap soracak, sorgulayacak; neler öğrendiğimizi ve aslında ne olduğumuzu somut olarak göstermek isteyecek. 18 Eylül 2015 tarihine kadar bilinmeyen, üstü örtülü, gizli, saklı, konuşulmayan, fark edilmeyen, tabu olmuş, korkulmuş ve kapalı kalan konuların maskesini düşürecek Satürn ve gördükleri onu memnun etmezse olması gerekenleri bize kendi yöntemleriyle öğretecek. Zorla disipline edecek. Dünya'nın dönüşümü Bireysel ve kitlesel değişimdönüşümlerin yanı sıra, yerküre de kendi şeklini değiştirmek isteyecek. Bir başka tabirle büyük depremler kapıda diyebiliriz. Felaket tellallığından hoşlanmasak da, astrolojik verilerle elde edilen bu saptamaları bir uyarı niteliğinde yazıyoruz. Son yıllarda ve özellikle son aylarda yaşadığımız ne varsa, büyüyecek ve çoğalacak. Terör ve silahlanma konularında tatsızlıklar yaşanabilir. Geceleri sokağa çıkmak tehlikeli olabilir. Cinsel sapkınlıklar; taciz ve tecavüzler artabilir. Zenginlere yönelik saldırılar, karşıt gösteriler ve suikastlar yaşanabilir. Güvenli olmayan ortamlarda bulunmamaya özen göstermeliyiz. Dünyamızın temel dengeleri sarsılabilir. Bu temel ekonomi tabanlı olduğu için bireysel olarak da ekonomik durumumuza dikkat etmeli, kredilerde icrahaciz riskini hatırlayıp alacakverecek dengesini iyi kurmalı ve vergileri de unutmamalıyız. Sürpriz giderler kadar bu dönemde, miras, nafaka, sigorta, emeklilik, piyango gibi sürpriz gelirler de söz konusu olabilir.


Eli sopalı Satürn, yıkıcı Plüton, şair Neptün ve aykırı çocuk Uranüs bir arada Tüm bunlar olurken (Satürn Akrep'teki seyrine devam ederken), Akrep burcunun yöneticisi Plüton (büyük değişim, dönüşüm, yıkım, kitlesel ölüm) gezegeni de Satürn'ün burcu Oğlak'ta seyredecek. Plüton Oğlak'tayken var olması gerekenleri kurmak için eski ve köklü temelleri sarsmakla görevlidir; "dünya düzeni"ni oturtmak için gerekli son hazırlıkları yapar ve işe yaramayanları, hiç düşünmeden, kapının önüne atar! Astrolojik olarak karşılıklı ağırlama dediğimiz bu durum oldukça önemlidir. Bu iki önemli ve ağır gezegenin "karşılıklı ağırlama"ları yaklaşık üç yıl sürerken, Plüton ve Satürn enerjilerini birleştirecek, ortak çalışacak ve etkilerini arttıracaklar. Kendimizi sorgulamamıza yardım edecek olan Neptün kabuğumuzdan vazgeçip içe dönmemize dair bir arzu oluşturarak içsel bilinç düzeyimizi artıracak. Satürn'ün "hasat dönemi"nden önce Neptün'ün üzerimizde yarattığı bu ilhamı köprüden önceki son çıkış olarak değerlendirebiliriz. Ancak, burada Neptün'ün hayalperestliğine de dikkat etmemiz gerekiyor. Gerçekten sandığımız, gördüğümüz gibi miyiz? Gerçekten yardım sever miyiz? Veya, gerçekten o konu bizi ilgilendirmiyor mu? Tüm bunları Neptün ile sorgulamaya başlasak da, gerçek cevapları bize, bir diğer ismi de "Kronos" (zaman) olan Satürn gösterecek.

Türkiye nasıl etkilenecek?
Akrep burcu olan Türkiye Cumhuriyeti bu transitten en fazla etki alan ülke olacak. Satürn Türkiye'nin horoskopunda beşinci eve yerleşirken bu evin konuları olan halkın yaşamı, spekülasyon, medya, gençler, spor, sanat, çocuklar, turizm, borsa gibi kavramlar gündemde olacak. Eğitim konusundaki sorunlar netleşecek ve yeni düzenlemeler yapılacak. Siyasi ilişkilerde ve anayasal süreçte keskin gelişmeler yaşanacak; Ülke yönetiminde dönüşümler ve güçlenmeler olacak. 2013'ün yaz aylarına dek dış politika ve anlaşmalarda, özellikle enerji konusunda (yeraltı kaynakları, madenler, sıvı yakıtlar ve doğal gaz) Türkiye net tavır sergileyecek.

Satürn'ün Akrep burcuna geçişi ile beraber özellikle;
• Nükleer silahlar, nükleer yapılanma ile ilgili konular sıkça gündemde olacak. Bu konularla ilgili ölümler, nükleer sızıntılar, atomik gelişmeler, atom bombası gibi kitle imha silahları çok fazla konuşulacak .
• Yeni yeraltı kaynaklarının keşfi, maden ocaklarının önemini arttırabilecek, büyük yatırımlar bu alanlara yönlenebilecek.
• Cinsellikle ile ilgili tabuların yıkılması, cinsellikle ilgili konularda acımasız düzenlemeler, kadınlar üzerinde büyük baskı görülecek.
• Eşcinsel haklarının daha sık ve sert bir şekilde gündeme gelecek ve bu konuda zorlanmalar olacak.
• Dedektifler, arkeologlar, cerrahlar, psikologlar ve levazımatçılar popüler olacak.
• Şu ana kadar gizlenmiş büyük belgeler, sırların hepsi tek tek açığa çıkmaya başlayabilecek.
• Cinsellikle ilgili suçlarda artışlar olacak ve akabinde sert düzenlemeler gelecek.
• Mafya teması ön planda olacak.
• Şu ana kadar ki gördüğünüz depremler ayak sesleri idi, asıl yıkıcı etkiler 2014 senesine kadar devam edecek.

Riskli Tarihler:
25-28 Ekim 2012
30 Ocak- 2 Şubat 2013
28-30 Nisan 2013
26-30 Temmuz 2013
6-9 Kasım 2013
11-14 Şubat 2014
10-13 Mayıs 2014
8-12 Ağustos 2014
17-20 Kasım 2014

Akrep burçları hayatlarındaki eksik ve hatalarla yüzleşerek, kendilerini geliştirmek zorunda kalacaklar. Eğer farkındalık düzeyi yüksek ve geçmiş zamanlar doğru değerlendirilmişse önemli ödüller de alabilecekler. Boğa burçları ilişkilerinde ve ortaklıklarında sınavlarla karşılaşabilirken, Aslan ve Kova burçları ev, aile ve kariyer ile ilgili gelişmeler yaşayacaklar. Balık, Yengeç burçları Satürn desteğini doğru kullanabilirlerse hayatlarında çok önemli işler başarabilirler. Koç ve Terazi burçları finans, iş, ortak kazançlar, maddi değerler ile ilgili atılımlar yapabilirler. Başak burçları yakın çevreleri ile daha fazla ilgilenecekler. İkizler burcunun günlük sorumlulukları artarken, Yay burçları kendilerini ve hayatı sorgulayacaklar.
Etiketler : , ,
TIKLA TAKİP ET
ASTROLOJİ