Anıtkabir'i ziyaret ettiler

Davutoğlu ve Büyükelçiler Anıtkabir'i ziyaret etti.

  • Giriş : 2.1.2013 15:42
  • Güncelleme : 2.1.2013 21:05
Anıtkabir'i ziyaret ettiler

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Beşinci Büyükelçiler Konferansı'na katılacak Büyükelçiler Anıtkabir'i ziyaret etti. Aslanlı Yol'dan yürüyerek Anıtkabir'e gelen Bakan Davutoğlu ve Büyükelçiler, daha sonra Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu. Davutoğlu ve Büyükelçiler, Anıtkabir merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Daha sonra Anıtkabir Özel Defterini imzalayan Davutoğlu, deftere şu satırları yazdı:
"Büyük Önder Atatürk, Beşinci Büyükelçiler Konferansı vesilesiyle Cumhuriyetimizin bütün büyükelçileriyle bir kez daha huzurunda bulunmanın kıvancını yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti, bizlere miras bıraktığın 'Yurtta sulh cihanda sulh' ilkesi temelinde barışçıl, yapıcı ve aktif bir dış politika izlemeye devam ediyor.

Bu doğrultuda gelişen ekonomimiz temelinde her geçen gün daha dinamik ve etkin bir seyir kazanan dış politikamız, ulusal çıkar ve değerlerimizin korunmasında hayati bir rol oynamaktadır.

Bu yüce sorumluluk bilinci içerisinde gece gündüz demeden büyük bir özveriyle çalışan Türk diplomatları da tüm dünyanın takdirini kazanmakta, dostluğu ve işbirliği herkes tarafından aranan güçlü bir ülkenin onurlu ve gururlu temsilcileri olarak küresel barışa katkı sağlamaktadır. 90 yıl önce büyük zorluklara göğüs gererek kurduğun ve bizlere emanet ettiğin Cumhuriyet, bugün büyüyen ve yükselen bir yıldız gibi bölgesine ve ülkesine ışık saçmaktadır.

Gerek hükümet gerek sayıları her gün artan dışişleri camiası mensupları ve Cumhuriyetin büyükelçileri olarak, çizmiş olduğun hedefler doğrultusunda ülkemizi daha parlak bir geleceğe taşımak için azimle çalışmaya devam edeceğiz. Bu düşünce ve duygularla aziz hatıran önünde saygıyla eğiliyor, bir kez daha sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Ruhun şad olsun."

TIKLA TAKİP ET
ASTROLOJİ