Sözcü'de künye değişikliği

Emin Çölaşan'ın köşesinde yayınlanan ve CHP'ye ağır hakaretler içeren okuyucu mektubu Sözcü İnternet Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Güven'in başını yaktı.

  • Giriş : 23.1.2013 13:35
  • Güncelleme : 23.1.2013 13:35
Sözcü'de künye değişikliği

Geçtiğimiz hafta Sözcü Gazetesi'nin en çok takip edilen köşe yazarlarından biri olan Emin Çölaşan'ın Sozcu.com.tr'deki "Emin Çölaşan'a mektuplar" bölümünde CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu hakkında ağır ithamlar içeren bir okuyucu mektubu yayınlandı. Emin Çölaşan kendisine gelen okur mektubunu aynen yayınlamıştı.. Ancak o küfürler büyük kriz çıkardı.

Mektup "Aşağılık, vatan haini" gibi ağır hakaretler içeriyordu. Mektup sitede 3 gün boyunca kaldıktan sonra farkedildi, yayından çekildi sansür uygulandı. Sitede yayınlanan bu mektubun faturası Sözcü İnternet Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Güven'e çıkarıldı. Oysa Emin Çölaşan mektubu kendisinin yayınladığını, sorumluluğun da kendisine ait olduğunu açıkça söylemişti.. Buna rağmen Oğuz Güven'in gazeteyle yolları ayrıldı. Sözcü'nün künyesine de yansıyan bu değişiklik dikkatlerden kaçmadı. Sözcü'de Oğuz Güven'in yerine ise Mustafa Çetin getirildi. İşte Sözcü'nün künyesi;

TIKLA TAKİP ET
ASTROLOJİ