‘En yetenekli’ Suriyeli dansçılar

Lübnan’da düzenlenen “Yetenek Sizsiniz” yarışmasında ipi, genç Suriyeli dansçılardan oluşan SAMA göğüsledi. Arapça şarkıları seslendirerek alkış toplayan ABD’li genç solist de üçüncü oldu.

  • Giriş : 9.12.2013 08:38
  • Güncelleme : 9.12.2013 08:38
‘En yetenekli’ Suriyeli dansçılar

Ortadoğu eğlence dünyasının sonucunu merakla beklediği, Lübnan'da düzenlenen "Yetenek Sizsiniz" yarışmasının Arap versiyonu cumartesi gecesi finalini yaptı. Birinciliği Suriyeli dansçılardan oluşan SAMA grubu kazandı. Ancak yarışmanın en az onlar kadar konuşulan ismi, 3'üncü olmayı başaran Amerikalı genç yorumcu Jennifer Grout oldu.

SAMA dans grubu üyelerinden Alaa ödül töreninde hislerini, "Ülkemize ve halkımıza böyle bir ödülü getirebildiğimiz için çok mutluyuz" diyerek dile getirdi. Arapça "gökyüzü" manasına gelen SAMA, 120 binden fazla kişinin iç savaş dolayısıyla hayatını kaybettiği Suriye'yi temsil etmesi açısından da büyük sempati topladı. Başkent Beyrut'ta düzenlenen yarışmada en çok konuşulan isim ise çok az Arapça bilmesine rağmen, şaşırtıcı yeteneğiyle klasik Arap müziği eserlerini başarıyla yorumlayan ABD'li genç kız Jennifer Grout oldu. Bir yıl boyunca Fas'ta yaşayan, Arap müziğinden çok etkilendiği için kendisine bir ud alıp Paris metrolarında Ortadoğu müziğinden parçalar çalan Grout "Çevremdekiler ilk başlarda yaptığım müziği tuhaf buluyorlardı, fakat dinledikçe onlar da çok beğendi" dedi. Yarışmayı 3'üncü tamamlayan 23 yaşındaki Grout, Mısırlı efsane şarkıcı Ümmü Gülsüm'ün, Baid Anke (Senden Uzak) şarkısını yorumlayarak ayakta alkışlandı.

Etiketler : , ,
TIKLA TAKİP ET
ASTROLOJİ