Clinton'dan Çin'e şok suçlama!

Clinton'dan Çin'e şok suçlama!
05 Temmuz 2015, 12:25

Hillary Clinton Çin'e şok suçlamalarda bulundu.

ABD'de başkanlık seçiminin Demokrat Parti adaylarından eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Çin'i 'ticari sırları çalmakla suçladı. Clinton, "ABD'de kıpırıdamadan duran her şeyi hackliyorlar' diye konuştu.

2016'daki ABD Başkanlık Seçimi'nin Demokrat Parti adayı, eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton Çin'e sert eleştiriler yöneltti. Clinton Çin'in askeri olarak 'çok hızlı bir şekilde büyüdüğünü' savunarak, "Tedbirli olmamız lazım. Çin, anlaşmalı olduğumuz Filipinler gibi ülkeleri tehdit edecek askeri tesisler kuruyor. Çünkü bu ülkelerle arasında tartışmalı bazı bölgeler bulunuyor" dedi.

New Hampshire'daki seçim kampanyası etkinliğinde taraftarlarına konuşan Demokrat aday, Çin'i 'siber saldırılar düzenlemekle' da suçlarken, "Amerika'da kıpırdamayan her şeyi hacklemeye çalışıyorlar. Ticari sırları çalıyorlar. Hükümete ilişkin devasa bilgiları çalıyorlar. Hepsinde bir menfaat peşindeler" diye konuştu.

Obama yönetimi de Pekin'i 'en büyük siber düşman' olarak görüyor. Washington, Çin'in ABD'deki 4.2 milyon personelin bilgilerini çaldığını iddia etmişti. (Al Jazeera)

BİZE ULAŞIN