Yusuf Halaçoğlu'ndan ilk açıklama!

Yusuf Halaçoğlu'ndan ilk açıklama!
13 Temmuz 2015, 15:20

Meclis Başkanlığı seçimiyle ilgili olarak MHP ve CHP arasında yaşanan karşılıklı suçlamalarda koltuğundan olan MHP'li Halaçoğlu bugün açıklama yaptı.

Düzenlediği basın toplantısında 'Baykal'a oy verseydik, dinsiz partinin adamını seçtirdik suçlamasıyla karşılaşacaktık" diyen Halaçoğlu, koltuğundan oldu.

TBMM Grup Başkanvekilliği görevinden alınan MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, CHP'yi dinsizlikle suçlamadığını defaatle söylese de yapılan gaf pahalıya patladı. Halaçoğlu, "Söylemlerim bilinçli olarak çarpıtıldı. MHP Meclis'ten uzaklaştırmak istiyorlar. Sonraki Meclis tablosunda AK Parti ve CHP'nin yer aldığı ikili bir Meclis modeli amaçlanıyor. Sözlerimde hiçbir zaman CHP'yi dinsizlikle suçlamak gibi bile durum söz konusu değildi. Açıklamalarım çarpıtıldı. Diğer partilerden gelen açıklamalar benim için önemli değil." dedi.

Partisine yönelik hiçbir kırgınlığının olmadığını belirten Halaçoğlu, "Partim için bir nefer olarak hizmete devam edeceğim. Son olarak makam ve mevki ile ölçülemeyecek dava arkadaşlarıma saygı ve sevgilerimi sunuyorum." şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN