İsrail'in gözaltı zulmü sürüyor

İsrail'in gözaltı zulmü sürüyor
18 Ekim 2015, 12:03

İsrail askerleri Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde 17 Filistinliyi daha göz altına aldı. İsrail'in bu ayın başından beri Batı Şeria, Kudüs ve Gazze'de düzenlediği saldırılarda hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı ise 43'e yükseldi

İsrail ordu radyosunun haberine göre, İsrail askerleri Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde, 15'i Filistin bölgelerinde yaşanan olaylara katıldığı iddia edilen, 17 Filistinliyi göz altına aldı.

Öte yandan, Nablus'ta Filistinlilerin Yahudi yerleşimcilere ait bir aracı yaktığı belirtildi.

Yahudi yerleşimciler, geçtiğimiz ağustos ayı içinde Nablus'ta Devabişe ailesinin evini kundaklamış olay sebebiyle anne, baba ve 18 aylık bebekleri hayatını kaybederken olaydan yalnızca 4 yaşındaki diğer çocukları sağ kurtulmuştu. Söz konusu olayla başlayan gerginlik, Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınlarla giderek tırmanmış, Batı Şeria ve Gazze'nin çeşitli bölgelerinde düzenlenen gösterilerle çatışmalar ciddi boyutlara ulaşmıştı.

İsrail'in bu ayın başından beri Batı Şeria, Kudüs ve Gazze'de düzenlediği saldırılarda hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısının 43'e yükseldiği açıklanmıştı.

BİZE ULAŞIN