Putin'den Obama'ya skandal Türkiye teklifi!

Putin'den Obama'ya skandal Türkiye teklifi!
19 Nisan 2016, 10:08

Terör örgütlerine açık bir şekilde silah yardımı yapan Putin, Obama ile yaptığı telefon görüşmesinde Türkiye ile ilgili skandal bir teklifte bulundu. Putin, terör örgütlerine terörist ve silah sızdığı iddiasıyla Türkiye ile Suriye sınırının kapatılması gerektiğini ifade etti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve ABD Başkanı Barack Obama yaptıkları telefon görüşmesinde, Suriye'deki durumu görüştüler ve Rusya ile ABD'nin inisiyatifi üzerine uygulanan ateşkes rejiminin devam etmesi ve gerekli bölgelere insani yardım gönderilmesi gerektiğinin altını çizdiler.

Kremlin'in resmi internet sayfasından yapılan açıklamaya göre Putin, Obama ile yaptığı telefon görüşmesinde ile ilgili skandal bir teklifte bulundu. Putin, terör örgütlerine terörist ve silah sızdığı iddiasıyla ile Suriye sınırının kapatılması gerektiğini ifade etti.

İki lider Rusya ve ABD'nin Suriye konusundaki hem özel servisler hem de savunma makamları üzerinden koordinasyonu güçlendirme konusunda anlaştılar. Bu amaçla ateşkes rejiminin ihlal edilmesine operatif tepkiler gösterilmesi için ek önlemler alınacağı belirtildi.

BİZE ULAŞIN