'den skandal hamle! 'FETÖ okulları bizim'

ABD'den skandal hamle! 'FETÖ okulları bizim'
22 Eylül 2016, 12:48

FETÖ'nün elebaşı Gülen'e kucak açan 'nin terör örgütüne Gambiya'da da destek olduğu ortaya çıktı. FETÖ okullarını kapatma kararı alan Gambiya hükümetine, ABD "O okullar bizim" diyerek nota verdi.

Örgüt lideri Fetullah'a kucak açıp, Pensilvanya'da barınmasına izin veren , FETÖ ile mücadele eden Gambiya'da da örgüte kol kanat germiş. Fetullah'ın okullarını kapatan Gambiya hükümetine, "O okullar bizim" diyerek sert bir nota vermiş.

DARBE GİRİŞİMİ İLİŞKİLERİ BOZDU

Gambiya hükümeti, 2014'te Türkiye'dekine benzer bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı. Püskürtülen darbenin sorumlusu olarak ABD'yi gösteren hükümet, ABD vatandaşı olan 2 Gambiyalıyı darbeci ilan etti. Bununla yetinmeyip ABD ile hareket eden yapılanmalara izin vermemeye başladı.

ABD AÇIK AÇIK "OKULLAR BİZİM" DEDİ

Türkiye'nin uyarılarıyla FETÖ'ye karşı da önlemler alan Gambiya, ülkedeki Fetullahçıları sınır dışı edip, okullarını kapattı. Ancak bu olaya kadar sessizliğini koruyan ABD, FETÖ ile olan ilişkisini deşifre etme pahasına skandal bir adım attı. Gambiya'ya çok sert bir nota verip "O okullar bizim, kapatamazsınız" dedi.

Etiketler ABD Gülene
BİZE ULAŞIN