Başbakanı Angela 'den küstah açıklama

Almanya Başbakanı Angela Merkel'den küstah açıklama
03 Kasım 2016, 09:42

Başbakanı Angela , Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyonu ve gazetecilerin göz altına alınmasını eleştirerek skandal bir açıklamaya imza attı

Her zaman teröre ve teröristlere kucak açan , Cumhuriyet Gazetesi'ne yapılan operasyonla ilgili küstah bir açıklamada bulundu.

FETÖ'cüleri ve devletin en mahrem sırlarını açıklamayı gazetecilik sanan vatan haini Can Dündar'ı ülkesinde barındıran , FETÖ'nün kuklası olan Cumhuriyet Gazetesi üzerinden Türkiye'yi karalama kampanyasına başladı.

Merkel, Türkiye'deki basın özgürlüğüne yönelik gelişmelerin kendisi ve Alman Hükümeti için alarm verici olduğunu kaydetti. Bu konuda yaşanan son üzücü durumun Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve gazetecilere yönelik tutum olduğunu söyledi.

TÜRKİYE'Yİ AB İLE TEHDİT ETTİ

Almanya'nın Türkiye Büyükelçisi Martin Erdmann'ın basın ve ifade özgürlüğünün kendileri için ne kadar önemli olduğunun altını çizmek için dün Cumhuriyet gazetesini ziyaret ettiğini de hatırlatan Merkel, "Tabi ki, böyle bir konu AB ile müzakerelerde merkezi bir rol oynuyor. Durum alarm verici" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN