Trump'tan New York Times özür diledi

Trump'tan New York Times özür diledi
14 Kasım 2016, 12:37

The New York Times, 8 Kasım'da 'de Clinton ile Trump arasında kıyasıya bir yarışa sahne olan ve Trump'ın zaferiyle sonuçlanan 8 Kasım'daki başkanlık seçimi sürecinde Clinton yanlısı yayınlarıyla öne çıkmıştı. Trump, sosyal medya hesabından NY Times'ı bu tür yayınlarından dolayı eleştirerek, gazetenin binlerce abone kaybettiğini söyledi. Trump'ın bu paylaşımı sonrası ABD başkanı Trump'ın attığı bir tweetle, New York Times'ın kendisine özür mektubu gönderdiğini yazdı

'de Cumhuriyetçi Parti adayı Donald Trump'ın zaferiyle sonuçlanan 8 Kasım'daki başkanlık seçimlerinde, ülke medyasının büyük çoğunluğu, The New York Times da olmak üzere Demokrat Parti'nin adayı Hillary Clinton'a verdiği destekle öne çıkmıştı. Bunun yanı sıra, anketlerde de Clinton'un kazanacağı yönünde veriler yayınlanmıştı.

"Binlerce abone kaybetti"

ABD'nin 45. başkanlığına seçilen Trump, NY Times'a yönelik açıklamasında, kendisiyle ilgili yaptığı haberlerden dolayı gazetenin binlerce abone kaybettiğini söyledi.

Trump, sosyal medya hesabı Twitter'dan şunları ifade etti:

"Vay canına, The New York Times, "Trump olgusu" hakkında zavallı ve pek çoğu doğru olmayan haberlerinden dolayı binlerce abone kaybediyor."

GAZETE TRUMP'TAN ÖZÜR DİLEDİ

Trump'ın tepkisini gösteren twit atmasından ardından binlerce abonesini kaybeden gazete ABD başkanı Trump'a özür mektubu göndererek hatasını telafi etmeye çalıştı.

Etiketler ABD
BİZE ULAŞIN