Marion Marechal- 'daki Türklere 'Gidin' dedi!

Marion Marechal- Le Pen Avrupa'daki Türklere 'Gidin' dedi!
20 Mart 2017, 09:52

Fransız Ulusal Cephe'nin lideri Marine 'in yeğeni Marion, dedesiyle teyzesini aratmadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'da yaşayan Türklere yönelik sözlerine Twitter üzerinden cevap verdi.

'da aşırı sağcı ve Ulusal Cephe'nin (FN) lideri Marine 'in yeğeni Marion Marechal- Le Pen (27), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'da yaşayan Türklere yönelik sözlerine cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün Eskişehir'deki bir toplu açılış töreninde Avrupa'daki vatandaşlara seslenmiş, "Yaşadığınız yerler artık sizin sılanızdır. Oralara sıkı sahip çıkın. Üç değil beş çocuk yapın. Avrupa'nın geleceği sizsiniz" demişti.

TWİTTER ÜZERİNDEN SKANDAL MESAJ

Le Pen, Twitter hesabından söz konusu haberi paylaşarak, "Sevgili Erdoğan, Avrupa'daki Türklerin geleceği, 'dedir" notunu düşerek bir skandala imza attı.

Fransa'da ilk turu gelecek ay yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde birinci çıkması beklenen Marine Le Pen'in yeğeni ve parti kurucusu Jean-Marie Le Pen'in torunu Marion Le Pen, teyzesinden daha muhafazakâr bir figür olarak tanınıyor.

Göçmen ve İslam karşıtı politika yürüten yeğen Le Pen, 2012 yılında partisinden seçilerek, ülke tarihinin en genç milletvekili olmuştu.

Le Pen, 2015'te sel seçimlerde aday olduğu - Alpes-Cote d''da seçimi kaybetmişti.(Habertürk)

BİZE ULAŞIN