suna onay çıktı

Narlıdere metrosuna onay çıktı
29 Ağustos 2016, 10:51

Ulaştırma Bakanlığı, İzmir'de 7.2 kilometrelik F. Altay- hattı projesi için onay verdi.

İzmir sunun 26 kilometreye uzatılarak 'ye kadar ulaşması için İzmir Büyükşehir Belediyesi'nce çalışmalara start verildi.

Güzergah üzerindeki günlük yaşamı ve sosyal hayatı etkilememesi için derin tünelle geçilecek metro hattının 30 Haziran 2016 tarihinde projesini tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü'nden beklediği onayı da geçtiğimiz günlerde aldı.

YIL SONUNDA İHALE HEDEFİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 7.2 kilometre uzunluğunda, 7 istasyondan oluşacak F.Altay - Narlıdere hattının yatırım programına alınması için önümüzdeki günlerde Kalkınma Bakanlığı'na müracaat edecek. Bu süreçte, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'ndan kredi alımı ile ilgili gerekli prosedürler de tamamlanacak. Başvuruların olumlu sonuçlanması halinde, hattın yapımı için 2016 yılı sonunda ihaleye çıkılması planlanıyor.

7 istasyondan oluşan F.Altay -Narlıdere hattında Balçova, Çağdaş, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastane, Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF), Narlıdere, Siteler ve son olarak Kaymakamlık istasyonları yer alıyor.

Etiketler Narlıdere metro
BİZE ULAŞIN