İşte Mehmet Görmez'in Vakfe Duası

Hac farizası için kutsal topraklarda bulunan hacı adayları, bugün Arafat Vakfesi'ne duracak. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, vakfe duası yaptırdı...

  • Giriş : 14.10.2013 14:05
  • Güncelleme : 14.10.2013 14:10
İşte Mehmet Görmez'in Vakfe Duası
Diyanet İşleri Başkanlığı, vakfe için Arafat'ta büyük bir irşad çadırı oluşturdu. Buradan yapılacak Arafat programı, kurulan ses sistemiyle Türk hacı adaylarının bulunduğu bütün çadırlara iletildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Arafat programı, sabah namazıyla başladı. Kur'an-ı Kerim ziyafeti, esma zikri, Veda Hutbesi'nin okunması, Arafat konuşması, öğle ve ikindi namazlarının birleştirilmesi (cem-i takdim) ile devam eden program, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in yaptırdığı Vakfe Duası ile sona erdi.

Görmez, Vakfe Duası'nda dünyada müslümanlara yapılan zulüme dikkat çekerken, müslümanlar olarak Peygamber Efendimizin emanetine sahip çıkamadığının altını çizdi. Görmez'in vakfe duasına hacı adayları hep bir ağızdan katıldı.

"SARILIN VE HELALLEŞİN"
Yaklaşık olarak 1 saat süren dua esnasında birçok kişinin ağladığı görüldü. Dua sona ererken Diyanet İşleri Başkanı, orada bulunan müslümanların birbirne sarılmalarını ve helaleşmelerini istedi.
TIKLA TAKİP ET
ASTROLOJİ