Dershaneler neden kapatılsın, niçin kapatılmasın? Dershaneler kapatılsın çünkü…

Dershaneler konusunda sosyal medya ve bazım medya yayın organları tozu dumana kattı. Bu sis bulutu içinde olup biteni göremeyebilirsiniz. Aktuel.com.tr okurları için her şeyi netleştirdik…

  • Giriş : 18.11.2013 16:03
  • Güncelleme : 18.11.2013 16:21
Dershaneler neden kapatılsın, niçin kapatılmasın?   Dershaneler kapatılsın çünkü…

DERSANELER KAPITILMALI ÇÜNKÜ…

1- Ekonomik olarak olanakları sınırlı olan ailelerin çocukları daha iyi bir eğitimden yoksun kalıyor, dershane, kurs ve özel ders ücretleri ailelere ağır bir ekonomik yük getiriyor.

2- Stajyer öğretmenler çok düşük ücretlerle, hatta stajyerliğinin kaldırılması karşılığında çalıştırılarak bir nevi sömürülüyor.

3- Sınavlara hazırlık oluşan sektör, elinde tutan kesimlere ekonomik olarak haksız çıkar ve ayrıcalık sağlıyor..

4- Özel dershaneler bilgileri öğrencilere kalıp halinde veriyor. Şifre çözer gibi öğrencilere test teknikleri göstermek yoluyla öğretim yapıyor.

DERSHANELER KAPATILMASIN ÇÜNKÜ…

1-Dershane sahipleri, fırsat eşitsizliği hakkında, konunun fırsat eşitsizliğinden ziyade olanak eşitsizliği olduğu, özel dershanelere ödenen ücretlerin verilen dersler karşılığında makul bir ücret alındığı, ekonomik durumu iyi olmayan öğrencilerin ücretsiz ya da burslu okutulduğunu söylüyor.

2-Dershanelerin olmaması durumunda özel ders ve kayıt dışılığın çok fazla artış göstereceği, bu durumda ücretlerin ise çok yüksek olacağını savunuyor.

3-150 bin civarında öğretmene istihdam sağladıkları için işsizliği azaltıyorlar.

Aktuel.com.tr özel

TIKLA TAKİP ET
ASTROLOJİ