Demirtaş Sabah gazetesini hedef gösterdi

Demirtaş Sabah gazetesini hedef gösterdi
07 Haziran 2015, 13:53

bugünkü İstanbul mitinginde aralarında Sabah’ın da bulunduğu bazı gazetelerin manşetlerini okuyarak hedef gösterdi. Gazeteleri yuhalatan ve yere atan Demirtaş’ın sert sözlerle özgür basına saldırması sosyal medyada “özgür basını ’ya hedef mi gösteriyorsun” tepkisine neden oldu.

Eş Genel Başkanı , tüm seçim propagandası döneminde 'demokrasiden, özgürlükten' bahsetmesine rağmen seçime bir gün kala Sancatepe'de yaptığı mitingde kameralar önünde Diyarbakır'daki patlamayı öne çıkarmadıkları gerekçesi aralarında Sabah'ın da bulunduğu bazı gazeteleri çirkin bir şekilde hedef gösterdi. Demirtaş'ın bu çıkışı sosyal medyada "Demirtaş medyayı 'yı hedef mi gösteriyor" tepkisine neden oldu.

'BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ' ÇIĞIRTKANLARI SESSİZ

Demirtaş, Sabah, Takvim, Yeni Şafak, Star, Akşam, Güneş gazetelerinin manşetlerini okuyarak yere attı. Bu duruma 'basın özgürlüğü' çığırtkanlarının ses çıkarmaması sosyal medyada büyük tepki topladı. 50 kişinin yaşamını yitirdiği Kobani eylemlerinin tahrikçisi Selahattin Demirtaş, Diyarbakır saldırısında yaşamını yitiren vatandaşlar üzerinden siyaset yapmaya çalışması da sert şekilde eleştirildi.

BİZE ULAŞIN