'te bir garip buluşma

Asmalımescit'te bir garip buluşma
18 Haziran 2015, 11:06

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 12 yıl basın danışmanlığını yapan ’in yazdığı kitabın yankıları sürüyor. Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, bugünkü yazısında Ahmet Sever, ve ’in farklı günlerde ’te bir restoranda biraraya geldiğini yazdı.

İŞTE MURAT KELKİTLİOĞLU'NUN BUGÜNKÜ YAZISINDAKİ O İLGİNÇ AYRINTI:

"Şimdi gelelim gerçek konumuza!

Abdullah Gül'ün danışmanı 'in, kitapla ilgili röportajı ve bilgileri yayımlanmadan önce ve yayımlandıktan sonra çok ilginç görüşmeler yaptığı bilgisi aldım. Sever, 13 Haziran Cumartesi akşamı Taksim 'teki Yakup Restoran'ın terasında önce Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni 'la görüştü. Sever daha sonra, 15 Haziran Pazartesi akşamı Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni 'le aynı mekânda bir araya geldi.

Ahmet Sever tabii ki istediği kişiyle görüşme, oturma, sohbet etme hakkına sahiptir. Bu kimseyi ilgilendirmez. Ancak, böyle bir dönemde, kitapla ilgili yapılan yayınların adresinin Cumhuriyet ve Hürriyet olduğu da göz önüne alındığında, bu iki gazetenin kurulan kirli ittifakların başaktörü olduğu düşünüldüğünde, sizce de bu buluşmalar çok manidar değil mi? Sever'in, Dündar ve Ergin'le ne konuştuğu merak edilmez mi? Bu buluşmaların çok da masumane olmadığını söylemek ileri gitmek midir?

Yorum ve takdir kamuoyunun!"

MURAT KELKİTLİOĞLU/AKŞAM

BİZE ULAŞIN