'Peşrev faslı bırakılmalı hizmet faslına geçilmeli'

'Peşrev faslı bırakılmalı hizmet faslına geçilmeli'
14 Temmuz 2015, 09:42

Koalisyon hükümetinin bir an önce kurulması çağrısında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletvekili dağılımının avantajını şantaja dönüştürerek çözümsüzlüğe sürükleyenleri sorumlu davranmaya davet etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Millet siyasetçilerden hizmet bekliyor. Peşrev faslı bırakılmalı, hizmet faslına geçilmelidir" dedi. TÜMSİAD'ın Haliç Kongre Merkezi'ndeki iftarında konuşan Erdoğan, şu mesajları verdi:

ÖNEMLİ KARARLAR İÇİN: Bölgemizde yaşanan hadiselerin seyri, ülkemizi hızlı karar alma ve bunları güçlü şekilde uygulama mecburiyetiyle karşı karşıya bırakıyor. Türkiye, kendisiyle birlikte, yakın çevresi ve dünyayı derinden etkileyecek kararlar alma durumundadır.

Erdoğan: Eğer bu ülke teröre kurban edilirse yazık olur

ELİMDEN GELENİ YAPIYORUM: Cumhurbaşkanı olarak anayasada tarafıma verilen yetkilere uygun olarak, bu süreci kolaylaştırmak için elimden geleni yapıyorum. Yeni hükümetin bir an önce kurulmasını samimiyetle diliyorum ve bekliyorum. Buradan bir kez daha ifade etmek istiyorum. Türkiye'nin önemli kararlar alabilecek ve bunları güçlü şekilde uygulayabilecek bir hükümete ihtiyacı var. Birbiriyle ve diğer makamlarla didişme halindeki partilerin koalisyonu, Türkiye'ye fayda değil zarar getirir.

BİZE ULAŞIN