"Karıştırmayın ben taşıyıcı anneyim!"

Karıştırmayın ben taşıyıcı anneyim!
20 Temmuz 2015, 10:11

2011'de Ordu'dan vekil adayı olan Murat Hazinedar'ın şoförüydü. 4 yılda İstanbul'un en ünlü eğlence merkezi Sortie'nin yüzde 50 ortağı oldu. Soranlara ise "Karıştırmayın. Ben taşıyıcı anneyim" dedi

CHP'de Ataşehir'den sonra Beşiktaş depremi yaşanıyor. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin akrabalarına sağladığı rantın bir benzerinin de Beşiktaş'ta olduğu ortaya çıktı. Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün avukatı olan ve Beşiktaş Belediye Başkanı seçilen Murat Hazinedar'ın Ordu Fatsa'dan arkadaşı Ali Bağdatlı, ünlü eğlence mekanı Sortie'ye ortak oldu.


BEŞİKTAŞ İLÇE ÖRGÜTÜ DE RAHATSIZ

Hazinedar'ın 2011 genel seçimlerinde Ordu'dan bağımsız milletvekili adaylığı sırasında şoförlüğünü yapan Bağdatlı, 150 bin TL sermaye ile 21 Nisan 2015 yılında şirket kurdu. Denizerler adıyla kurulan şirketin adresi ise İstanbul'un en ünlü eğlence mekanlarından Sortie ile aynı çıktı. Şirketin diğer ortağı ise Sortie'nin mevcut işletmecisi Varol Kaynar olarak belirtilirken, Bağdatlı ve Kaynar'ın Sortie'ye yüzde 50 ortak olduğu anlaşıldı. Bağdatlı'nın kısa sürede yükselişi parti içerisinde de tartışma konusu oldu.


Beşiktaş Belediyesi'nde meclis üyesi olan Bağdatlı'nın akrabası Devrim Bağdatlı da belediyenin imar müdürlüğünde memur olarak işe yerleşti. Bu gelişmeler Beşiktaş CHP İlçe Örgütü'nde eleştirilere neden oldu. Partililer ve meclis üyeleri, 'Nereden buldun bu paraları' deyince, Bağdatlı'nın, 'Fazla üstüme gelmeyin. Ben taşıyıcı anneyim' dediği öğrenildi. Sortie'yi Hazinedar adına aldığı önü sürülen Bağdatlı'nın, Yalova'da balık çiftliği kurduğu da kaydedildi.

TAKVİM

BİZE ULAŞIN