Şehit askerle ilgili kahreden gerçek ortaya çıktı

Şehit askerle ilgili kahreden gerçek ortaya çıktı
23 Temmuz 2015, 17:33

Adıyaman'da güvenlik güçleriyle terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada şehit olan jandarma uzman onbaşı Müsellim Ünal'ın (23) Kayseri'deki babaevinde, gözyaşı hakim.. Ünal'la ilgili ilginç bir detay ortaya çıktı.

Evin tek erkek çocuğu olduğu öğrenilen Müsellim'in sevdiği kız çoban olduğu için verilmeyince Türk Silahlı Kuvvetleri'ne uzmanlık için müracaat ettiği iddia edildi. İlginç detayı ise Senai Demirci'nin Twitter adresinden yaptığı paylaşımla ortaya çıktı.

Olay yerinde şehit oldu

Geçen yıl askerliği bittikten sonra tekrar uzmanlık için Türk Silahlı Kuvvetleri'ne müracaat eden Ünal'ın yaklaşık bir yıldır görevli olduğu Adıyaman Jandarma Komando Özel Harekat Taburu'ndan, silah arkadaşlarıyla ihbar üzerine bölgeye gittiği ve yaşanan çatışmada olay yerinde şehit olmuştu.

Genelkurmay Başkanı Özel'den mesaj

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, şehit Jandarma Uzman Onbaşı Müsellim Ünal için başsağlığı mesajı yayımladı. Özel, mesajında, "Kahraman personelimize şahsım ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları adına Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dilerim" dedi.

BİZE ULAŞIN