'li vekilin sı bekleniyor

HDP'li vekilin istifası bekleniyor
28 Temmuz 2015, 10:11

'nin Gaziantep milletvekili , 3 ay önce adaylığıyla ilgili yaptığı açıklamada dikkat çeken bir detay ortaya çıktı. Doğan'ın “Türk ordusuna ve devletine silah sıkıldığı gün ben yokum” sözü akıllara geldi.

Terör örgütü PKK'nın son bir haftada 10'a yakın asker ve polisi şehit etmesinin ardından, Gaziantep Milletvekili 'ın adaylığının kesinleşmesinden sonra Nisan ayında yaptığı "Türk ordusuna ve devletine silah sıkıldığı gün ben yokum" sözü akıllara geldi.

Dün Gaziantep'te yerel basında geniş şekilde yer alan bu açıklama sonrası Celal Doğan'ın edip etmeyeceğini merakla bekliyor.

CELAL DOĞAN NE DEMİŞTİ?
Gaziantep'te 3 dönem Büyükşehir Belediye Başkanlığı, bir dönemde milletvekilliği yapan Celal Doğan, 2015 seçimleri öncesinde HDP'ye katılmıştı. "Türkiye'deki barış ve kardeşlik projesine katkı sağlamak için HDP'yi seçtim" diyen Celal Doğan, 7 Haziran seçimleri öncesinde, iddialı bir açıklamada da bulunmuştu. Doğan, "HDP'de bulunmamın nedeni şu, hiç bir şekilde ve halukarda asla ve asla silaha başvurulmayacaktır. Silah asla Türkiye'nin ordusuna ve Türkiye'nin devletine dönmeyecektir. Asla ve asla demokrasiden vazgeçilmeyecektir. Bizi hiç kimse silah kullanmaya icmal etmeyecektir. Ettiği taktirde ben bu meselede yokum" demişti.

Etiketler Celal Doğan HDP istifa
BİZE ULAŞIN