barınakları böyle imha edildi

PKK barınakları böyle imha edildi
29 Temmuz 2015, 09:27

Türk savaş uçaklarının 3 gün süren hava operasyonları sonucunda ’nın ’ta bulunan kamplarındaki barınak ve depolar tahrip edildi.

topraklarında, Türkiye sınır hattına yakın bögelerde bulunan ve Türk Hava Kuvvetleri tarafından bombalanan kamplarının Milliyet görüntüledi.

Türk jetlerinin Haftanin, Zap, Gare, Metina, Abaşin, Basyan ve Harkuk bölgelerine yaptığı hava operasyonlarının 300 kilometrekarelik bir alanda etkili olduğu görülüyor. En fazla hasara uğrayan Metina Kampı'ndaki kamufle edilmiş barınak ve mühimmat depolarının da imha edildiği saptandı.

Deprem etkisi yarattı

Bombalanan bölgelerin yakın köylerde yaşayanlar hava operasyonlarının kamplarda adeta deprem etkisi yarattığını söylediler. Bazı kamp alanlarının merkezlerinde atılan güdümlü bombaların derin ve geniş çukurlar açtığı görüldü.

KDP destek oluyor

PKK kamplarına yakın bölgelerde bulunan Ekmal, Dergele ve Sergele köyleri sakinleri, PKK'lıların Çanak antenlerle yayınları izlediklerini, hava saldırılarını öğrenip önlem almaya çalıştıklarını belirterek, "Bölgede Kuzey Irak Bölgesel Yönetim Başkanı Mesut Barzani'nin liderliğindeki Türkiye'ye destek oluyor" iddiasında bulundular.

Köylüler, hava operasyonlarının yoğunlaştığı günlerde daha uzak bölgelerdeki akrabalarının yanına taşındıklarını dile getirdiler.

Türk Hava Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'taki PKK unsurlarına yönelik hava operasyonlarında Metina kampı ve çevresi de hedef alındı. Barınakları imha eden bombalar yaklaşık 10 metre derinliğinde çukurlar açtı.

Milliyet

BİZE ULAŞIN