Kars'ta bir asker oldu

Kars'ta bir asker şehit oldu
01 Ağustos 2015, 14:22

Kars'ın Kağızman ilçesinde mayına basan bir asker oldu.

Kars'ın Kağızman İlçesi Karakurt mevkiinde 'lıların araç yakmasının ardından bugün trafiğe kapatılan yolda mayına basan bir asker oldu.

ARAMA-TARAMA ÇALIŞMASI YAPILIYORDU

Vali Günay Özdemir, Karakurt mevkiinde arama tarama çalışmaları yapılan bölgede PKK'lı teröristler tarafından yola döşen mayına basan bir jandarmanın şehit düştüğünü bildirdi.

GÖRGÜ TANIĞI ANLATTI

Dün akşam teröristler tarafından aracının yakılmasının ardından Iğdır'dan olay yerine giden İsa Abuşka, yakılan araçlarını uzaktan incelerken yol kenarında mayın kontrolü yapan askerlerin geçişi sırasında patlama yaşandığını söyledi.

"ÇOK KORKUYORUZ"

Abuşka, patlmada bir üsteğmenin şehit olduğunu ve iki kişinin de yaralandığını dile getirerek, "Aracıma bakmaya gitmiştim. Bu sırada yol kenarında ellerinde sinyal kesici olduğu halda mayın kontrolü yapan askerlerin geçişi sırasında büyük bir patlama meydana geldi. Bir üsteğmen gözümün önünde havaya uçtu. İki kişi yaralandı. Patlamanın yaşandığı yerde toprağa gömülü kablo gördüm. Olay yerinden kaçtık. Askerler bölgeye ambulans ve helikopter istedi. Çok korkuyoruz. Ortalık çok karışık." dedi.

BİZE ULAŞIN