;

Şehit Abdulkadir'in ailesinden teröre tepki

Şehit Abdulkadir'in ailesinden teröre tepki
05 Ağustos 2015, 16:54

'ta şehit düşen Abdulkadir Pektaş'ın ailesi, kendilerinin de Kürt olduğunu söyledi, teröre lanet okudu.

Uludere yoluna döşenen mayının patlaması ve hemen ardından da 'lı teröristlerin uzun namlulu silahlarla ateş açması sonucu şehit olan askerlerden 21 yaşındaki Abdulkadir Pektaş, İzmir'de son yolculuğuna uğurlandı.

İZMİR BUCA'DA TOPRAĞA VERİLDİ
İzmir'in Buca ilçesinde ailesiyle yaşayan ve terhisine bir hafta kala şehit düşen Pektaş için AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır'ın da katılımıyla İzmir Karşıyaka'daki Mustafa Beşikçioğlu Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

ANNE PEKTAŞ: "BEN DE KÜRDÜM"
Şehidin cenazesinde gözyaşları sel olurken, AB Bakanı Volkan Bozkır'ın teselli ettiği anne Maile Pektaş, "Ben de Kürt'üm, ben de Diyarbakırlıyım. Analar ağlıyor. Yazık günah" diyerek terörün durmasını istedi.

ŞEHİDİN ABLASI: SİLAH VERİN, BEN ALAYIM CANLARINI
Şehidin ablası, "Beni götürün, silah verin. Ben onların canını alayım. Terör bitsin artık, analar ağlamasın. Yalvarırım size ne olur. Bu ateşi söndürün" derken, şehidin başka bir yakını ise "Biz onu güle oynaya gönderdik, havaya ata ata gönderdik. Biri çıkıp 'biz bunun hesabını veririz' diyor mu? Kimse demiyor. Bizim ciğerimiz yandı burada" diye konuştu.

Şehidin yakınları, uzun süre tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Şehit Pektaş'ın cenazesi, öğlene namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kadifekale Şehitliğine defnedildi.

Etiketler PKK izmir buca Şırnak
BİZE ULAŞIN