Büyük darbe

Büyük darbe
07 Ağustos 2015, 11:13

Yüksekova’da ’ya yönelik operasyonda, örgütün mühimmat deposu olarak kullandığı şantiye basıldı. PKK’nın son saldırılarının taktiği de çözüldü: Teröristler sahte asker kimliğiyle kameralı gözlük kullanmış.

Levent Albayrak

'nın saldırı planlarının çözüldüğü son operasyonun detaylarına AKŞAM ulaştı. Polise ve askeri binalara roketatarlı saldırı düzenleyen PKK'lılara yönelik, özel harekat polislerinin de katıldığı operasyonda -Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanı'nın kuzeyinde bulunan özel bir şantiyede arama yapıldı. PKK'nın şantiyeyi mühimmat üssü olarak kullandığı ortaya çıktı. Yapılan aramada roketatar silahlar, anti-tank roket başlıkları, roketatar sevk fişekleri uzun namlulu silahlar ve suikast tabancaları bulundu.

TAKTİK DEĞİŞTİRDİLER

Operasyonda PKK'nın taktik değiştirdiği de ortaya çıktı. Daha önceden kırsaldaki PKK'lı teröristlerin sızma yapıp saldırı düzenlediği Hakkari'de bu kez şehir merkezindeki örgüt üyelerinin kullanıldığı ortaya çıktı. Operasyonda kameralı güneş gözlükleri de ele geçirildi. Buna göre kameralı güneş gözlüğüyle saldırı yapılacak polis ve askeri binaların önünde dolaşan örgüt üyeleri kayıtlarda en zayıf noktayı belirliyor. Ardından saldırı gerçekleşiyor. Aramada sahte asker kimlikleri de ele geçirildi. PKK'lıların polis kontrolünden kurtulmak için asker kimliği taşıdığı ifade edildi.

Etiketler PKK Hakkari
BİZE ULAŞIN