Hakkari'de bomba 'lının elinde patladı

Hakkari'de bomba PKK'lının elinde patladı
07 Ağustos 2015, 09:30

Hakkari-Çukurca karayoluna döşenmek istenen patlayıcının infilak etmesi sonucu 'lı teröristler öldü.

Hakkari-Çukurca karayolunun 13. kilometresindeki Ore Çeşmesi mevkisinde karayoluna düzenek kurulmaya çalışılan patlayıcı infilak etti.

CESETLERİ PARÇALANDI
Olay yerine gelen jandarma ekipleri, bölgede inceleme yaptı. İncelemelerde, birçok silah ile patlayıcı düzeneği hazırlamak için kullanılan malzeme ele geçirildi. Patlama sırasında, terörist ya da teröristlerin cesetlerinin parçalanması nedeniyle kaç kişi oldukları henüz tespit edilemedi.

VALİLİK, DOKU PARÇALARI PKK'LILARA AİT
Hakkari Valliliği, Hakkari-Çukurca karayolunda meydana gelen patlamanın ardından bölgede yapılan incelemelerden sonra bulunan ceset parçalarını 'lılara ait olduğunu bildirdi. Valilikten yapılan açıklama şöyle:

"Hakkari İl Jandarma Komutanlığı görevlilerimizin, Hakkâri-Çukurca Karayolu 15. kilometresinde bulunan Keçili Deresi mevkiinde bir patlama olduğu bilgisini alması üzerine güvenlik güçlerimiz gerekli emniyet tedbirlerini alarak olay yerine intikal etmiştir. Yapılan olay yeri incelemesi neticesinde; bölücü terör örgütü mensuplarına ait olduğu değerlendirilen sert ve yumuşak doku parçaları ile patlayıcı düzeneği yapımı ve döşenmesinde kullanılan malzemeler bulunmuştur. Cumhuriyet Savcısının talimatı ile bulgular üzerinde DNA incelemesi yapılabilmesi için alınan numuneler Adli Tıp Kurumuna gönderilmek üzere muhafaza altına alınmıştır."

ENSONHABER.COM

Etiketler Hakkari Çukurca PKK
BİZE ULAŞIN