: Kürtlere ihanet etmez

Demirtaş: ABD Kürtlere ihanet etmez
14 Ağustos 2015, 17:53

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin , Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Davos'taki One minute çıkışında oturumun moderatörlüğünü yapan 'li gazeteci David Ignatius'a konuştu. Demirtaş partisinin oy hedefini açıklayarak, ABD'nin Kürtlere bakışı hakkında görüşlerini aktardı.

Gazeteci David Ignatius, Washington Post'ta kaleme aldığı makalede, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin 'a telefonda yönelttiği soruların yanıtlarını aktardı.

"ABD'NİN KÜRTLERE İHANET ETTİĞİNE İNANMIYORUM"

Makaleye göre, HDP lideri Demirtaş, "'nin İncirlik anlaşmasında Kürtlere ihanet ettiğine inanmıyorum... IŞİD'e karşı alınacak her tedbiri desteklerim" dedi.


Demirtaş, Suruç saldırısıyla ilgili olarak da "Cumhurbaşkanı bu ülkede olan her şeyi biliyor. Türk güvenlik güçleri, bir şekilde bu tip saldırıları engellemedi ya da hiçbir önlem almadı" diye konuştu.

DEMİRTAŞ: HEDEFİMİZ YÜZDE 20

Ignatius'a göre HDP'nin bir sonraki seçimde oylarını artıracağını tahmin eden Demirtaş, "hedeflerinin yüzde 20 olduğunu" belirtti. ABD'li gazeteci ayrıca, "PKK'nın saldırılarına yönelik geçmişte yaptığı eleştirileri yineleyen Demirtaş, PKK lideri Abdullah Öcalan'ın "tüm barış görüşmelerine yeniden başlamaya hazır olduğunu" söyledi." diye yazdı.

Etiketler ABD Demirtaş
BİZE ULAŞIN