Gülen kanalı teröristleri şehit olarak verdi

Gülen kanalı teröristleri şehit olarak verdi
15 Ağustos 2015, 14:24

İstanbul Sultanbeyli'de 1 polisin şehit düştüğü intihar saldırısı ve ardından meydana gelen silahlı saldırıyı gerçekleştiren teröristleri Fetullah Gülen'in kanalı BUGÜN TV, PKK terör örgütü gibi şehit olarak gördü.

Terör örgütü PKK'nın İstanbul Sultanbeyli'de 1 polisi şehit eden teröristlerini Fetullah Gülen'in televizyon kanalı BUGÜN TV şehit olarak verdi. 10 Ağustos'ta PKK terörsitleri gerçekleşitrdikleri intihar saldırısı ardından silahlı çatışmaya girmişti. Teröristler Bomba İnceleme ve İmha Şube Müdürü Beyazıt Çeken'i şehit etmişti.

PKK terör örgütü olayı üstlenmişti. Fetullah Gülen'in kanalı BUGÜN TV ise Botan Canfeda kod adlı Deniz Uçkun (Muş), Erdal Nuda kod adlı Erdal Yıldız (Ağrı) ve Harun Roman kod adlı Burak Boğakan (Bingöl) isimli terörsitleri şehit olarak verdi. Terör örgütü sitesinden alınan görüntüyü olduğu gibi kullanan kanal teröristleri 'şehit' olarak gördü. TeröristlerinfFotoğrafları ile verilen bilgilerde ölüm tarihleri 'şahadet tarihi' olarak sunuldu.

İntihar saldırıları

Terör örgütü Sultanbeyli'den önce de Van Başkale'de 1 ton bomba yüklenen araçla intihar saldırısı düzenlemişti. Hain saldırıda 1 terörist parçalanmıştı. Gabar'da üzerinde bomba patlatan bir terörist ölmüştü.

BİZE ULAŞIN