Şehit askerler için Van'da tören düzenlendi

Şehit askerler için Van'da tören düzenlendi
15 Ağustos 2015, 13:56

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde teröristler tarafından pusuya düşürülerek şehit edilen 3 asker için Van’da tören düzenlendi.

Yüksekova Dağlıca bölgesinde Yeşiltaş yolunu açmaya çalışan Jandarma Özel Harekat timine PKK'lılar tarafından doçka ile düzenlenen saldırıda şehit olan askerler, için Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı'na bağlı Jandarma Pilot Yarbay Yusuf Turgut Kışlası Helikopter Filo Komutanlığı'nda tören düzenlendi.

MEMLEKETLERİNE UĞURLANDI

Jandarma Astsubay Üstçavuş Dursun Taştiken, Uzman çavuş Yasin Gençer ve Uzman çavuş İbrahim Taş'ın cenazeleri, töreninin ardından memleketlerine uğurlandı.

ŞEHİT ATEŞİ URFA'YI YAKTI

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'ne bağlı Dağlıca bölgesinde PKK'lı bir grup terörist tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlı saldırıda 2 silah arkadaşıyla birlikte şehit olan 2 çocuk babası, 25 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Taş'ın ölüm haberi, memleketi Şanlıurfa'daki ailesini yasa boğdu. Arap kökenli olduğu öğrenilen İbrahim Taş'ın şehit olduğu haberiyle baba evine, Türk bayrağı asılarak taziyeler kabul edilmeye başlandı.

BİZE ULAŞIN