'de otobüslerde kullanılan kartlar bitti

İzmir'de otobüslerde kullanılan kartlar bitti
06 Eylül 2015, 14:08

'de toplu ulaşım sisteminde kullanılan akıllı kart bayilerinde yolculara satılacak kart kalmadı. Yaklaşık üç aydır devam eden bu sorunu çözemeyen 'li İzmir Belediyesi sosyal medyada tepki topladı.

'de ESHOT Genel Müdürlüğü'nün toplu ulaşım elektronik ücret toplama sisteminde Ocak ayında yapılan ve mahkemelik olan ihalenin uzantısı olan sıkıntıların bir kısmı henüz çözülemedi.

OTOBÜSLERE BİNİŞ KARTI BİTTİ

Haziran ayında eski firma Kentkart'dan sistemi devralan Kartek firması, Haziran ve Temmuz aylarında mevcut kentkarların otobüs, metro ve vapura binişti okunmasında yaşanan problemleri çözdü. Ancak, bu süreç yeni elektronik kartların hazırlanmasını geciktirdi. İzmirimkart adı verilecek olan kartın yazılımı henüz tamamlanmadı.

3 AYDIR SORUN ÇÖZÜLEMEDİ

ESHOT, Haziran ayından itibaren yaşanan sorunlar sırasında arızalı olan veya yeni sistemi olmayan kartları değiştirdi. Stoktaki kentkartlar bu süreçte tükendi. Bayilerde satacak kart kalmadı. Ayrıca yeni şirkette İzmirimkart hazırlarını sürdürdüğü için bu kartın piyasa sürülmesi beklendi. Ancak, bayilere yeni kart almaya giden yolcular elleri boş dönmeye başlayınca sıkıntı başgösterdi. Yeni kart talepleri arttı.

YENİ KARTLAR BEKLENİYOR

ESHOT Genel Müdürlüğü yetkileleri Kartek'in kısa süre içinde yeni kartları hazırlamasını beklediklerini söyledi. Şirketin kartların yazılımı konusunda çalışmaları sürdürdüğü Eylül ayı sonuna kadar yeni kartların kullanılma sunulmasını beklediklerini belirtti.

Etiketler CHP izmir
BİZE ULAŞIN