Paralelin sitesinden Gülen- ifşası

Paralelin sitesinden Gülen-İpek ifşası
06 Eylül 2015, 15:23

Paralel yapının şirketleri bağlantısını inkar ederken örgütün sitesi Hizmet News, “Gülen bağlantılı altın firmasının faaliyetleri ikinci kez durduruldu” başlığıyla verdiği haberde 'in organik bağını resmen deşifre etti.

Paralel yapının en büyük finans kaynaklarından - Grubu'na yönelik düzenlenen operasyonda Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek halen firarda. Paralel yapıya yönelik operasyonlarda gözaltına alınan birçok isim FETÖ ile bağını inkar ederken, de 'bu kişileri tanımam' diye açıklama yapıyor.

BAĞINI DEŞİFRE ETTİ

Fetullah Gülen'in lideri olduğu örgüt ilk kez bir grupla bağını yayın organından ifşa etti.


AÇIKÇA 'ADAMI' DEDİ


Paralel örgütün dünya çapındaki faaliyetlerini veren Hizmet News adlı internet sitesinde Akın İpek'ın Gülen Grubu'nun adamı olduğu açıkça yazılıyor.

YAKIN BAĞLARI MEVCUT


Haberde Eskişehir'de Koza Altın firmasına ait olan altın madeninin işletmesinin Valilik tarafından durdurulduğu ifade edilirken "2 ay sonra İslami din adamı Fetullah Gülen'e yakın olan şirketin faaliyetleri yeniden durduruldu" denildi. "Şirket, hükümetle devam eden yolsuzluk soruşturmasında ters düşen Gülen hareketiyle yakın bağları olan altın firması. İşadamı Akın İpek'e ait" ifadeleri kullanıldı.

Akşam

BİZE ULAŞIN