Altınok: 'de 32 terörist ölü ele geçirildi

Altınok: Cizre'de 32 terörist ölü ele geçirildi
10 Eylül 2015, 14:58

İçişleri Bakanı Selami Altınok, 'de 32 teröristin ölü ele geçirildiğini, 800 KG patlayıcının imha edildiğini açıkladı.

Altınok'un konuşmalarından satır başları:

32 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

'de 4 Eylül 2015 günü başlayan larda 800 kilogram patlayıcı imha edilmiş, 30 hendek ve barikat kaldırılmıştır. 10 örgüt mensubu gözaltına alınmış, 32 terörist ölü ele geçirilmiştir.

Bu operasyonlarda Cizre'de ele geçirilen mühimmat, operasyonların ne kadar haklı ve doğru olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.

Operasyonların başladığı ilk andan itibaren vatandaşlarımızın can güvenliği için gereken adımlar atılırken, Cizre halkının insani tüm ihtiyaçlarının karşılanması, sağlık, gıda gibi ihtiyaçları için azami düzeyde özen gösterilmektedir. Bu çerçevede valilik tarafından belirlenen noktalarda gıda dağıtımı yapılmakta, fırınlar açılmakta ve sağlık hizmetleri için gereken tüm tedbirler devreye sokulmaktadır. Fakat özellikle sağlık personeline yönelik olarak terör örgütünün sistematik bir şekilde saldırılar düzenlediği ve bu hizmetleri engellemek için elinden geleni yaptığı bilinmektedir.

300 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Dağlıca ve Iğdır saldırıları sonrasında yapılan gösterilerde 69 parti binasına provokasyon amaçlı saldırı gerçekleştirilmiştir. Bu eylemlerder 40 polis, 51 de vatandaşımız yaralanmış, 2 kişi ise hayatını kaybetmiştir. Eylemlerde 300'den fazla kişi gözaltına alınmıştır.

HDP'YE İZİN VERMEYECEĞİZ

Cizre'de sokağa çıkma yasağı olduğunu herkes biliyor. Vatandaşların milletvekillerin güvenliği bizim önceliğimizdir. Cizre'ye varmaları durumunda farklı provakatif yaklaşımlar onlar için iyi olmayabilir bu nedenle HDP heyetinin Cizre'ye girmeleri mümkün değil.

Etiketler Cizre operasyon
BİZE ULAŞIN