Türk ve Kürt dernekleri birlikte yürüdü

Türk ve Kürt dernekleri birlikte yürüdü
12 Eylül 2015, 11:04

ve yandaşlığını yapan provokatörlere halk en güzel cevabı 'Dostluk Yürüyüşü' ile verdi. Bursa'da omuz omuza veren Türk ve Kürtler "Ayrım yapan kalleştir" dedi

Bursa'da Güneydoğulu vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Emek Mahallesi'nde bulunan Türk ve Kürt dernekleri bir araya gelip, 'Dostluk Yürüyüşü' yaptı. Yürüyüşte "Türk Kürt kardeştir. Ayrım yapan kalleştir" sloganları atıldı. Mahalleli, karşıt görüşlü gruplar arasında yaşanan gerginliğe isyan ederken, mahallenin önde gelenleri toplanıp, bir görüşme yaptı. Terör örgütünün tuzağına düşmeme kararı alan Emek Mahallesi'ndeki Türk ve Kürt dernek yöneticileri seslerini duyurmak için birlikte yürüyüş yapma kararı aldı.

ÜLKÜCÜ GENÇLER DE VAR
Önce birkaç dernekle başlayan yürüyüşü duyan Bitlisliler Derneği, Tokatlılar Vakfı, Erzurum Oltulular Derneği Giresun Doğankent Kültür Derneği gibi hemşehri dernekleri de protesto eylemine katıldı. MHP'nin eski belde başkanının da katıldığı yürüyüşe ülkücü gençler de destek verdi. Türk ve Kürt vatandaşları bir araya getiren ve 'Dostluk Yürüyüşü' adı verilen örnek eylem Emek Polis Merkezi'nin önüne kadar coşkulu şekilde devam etti. Polis merkezinin önünde toplanan yaklaşık 300 kişi "Türk Kürt kardeştir. Ayrım yapan kalleştir" sloganları attıktan sonra dernek başkanlarının konuşmalarını dinledi. Yürüyüşe katılan Kürt dernekleri temsilcileri ise 'nın Kürtleri temsil etmediğini vurgulayarak "Provokasyonlara kapılmayalım" çağrısı yaptı.

Etiketler PKK
BİZE ULAŞIN