, Meral Akşener'i devre dışı bırakırım demişti

Bahçeli, Meral Akşener'i devre dışı bırakırım demişti
18 Eylül 2015, 11:41

1 Kasım'da yapılacak milletvekili seçimleri öncesinde listeler şekillenirken 'nin Meral AKşener'i aday göstermemesi sürpriz oldu. Akşener'in aday gösterilmemesi akıllara Devlet 'nin 12 Haziran'da TBMM Başkanlık seçimi döneminde yaptığı açıklamayı getirdi. 7 Haziran seçimlerinden sonra Meclis başkanlığı için Akşener'in adının geçmesine tepki gösteren Bahçeli, "Bu şekilde söylenen isimlerden hiç hoşlanmam, ismi geçeni devre dışı tutarım. Edepsizlik" dedi.

7 Haziran genel seçimlerinden sonra 'nin TBMM Başkanlığı'na kimi aday göstereceği konusunda konuşan MHP Lideri Devlet , TBMM Başkanvekilliği görevini yürütmüş Meral Akşener'in adaylığı için "MHP'de baştan sona hep 'Meral Akşener, Meral Akşener vardır' demek edepsizliktir, partiye hakarettir" yorumunu yapmıştı.

"MERAL AKŞENER'İ DEVRE DIŞI BIRAKIRIM" DEMİŞTİ

Bahçeli, "Meclis Başkanı adayı olarak için İhsanoğlu'nun veya Meral Akşener'in adı söyleniyor?" şeklindeki soruya sert tepki göstermişti. Bahçeli, "Bu şekilde söylenen isimlerden hiç hoşlanmam, ismi geçeni de devre dışı tutarım. Meral Akşener'i eğer çok sık kullanırsanız, o devre dışı kalır haberiniz olsun. 80 milletvekilimiz var, her şeyde Meral Akşener. Bu o zaman başka bir şey var burda demektir. Onun için bir Meclis açılsın..." şeklinde konuşmuştu.

"EDEPSİZLİKTİR, PARTİYE HAKARETTİR"

O Twitter'daki isimler şansını kaybedenlerdir. (Meral Akşener'in ismi geçiyor ama...sorusu üzerine) Öyle şey olmaz. Ben bu kadar net ifade ediyorum. MHP'de baştan sona hep Meral Akşener vardır demek edepsizliktir, partiye hakarettir. Şimdi 53'tük 80 olduk. Kim bilir içlerinde ne cevherler var. Zannediyorum başkanvekilliğini de kaybetti." ifadelerini kullanmıştı.

Etiketler MHP Bahçeli
BİZE ULAŞIN