'ta terör örgütü operasyonu

Muş'ta terör örgütü operasyonu
18 Eylül 2015, 11:29

Güvenlik güçleri Varto'da terör örgütüne yönelik "Şehit Binbaşı Aslan Kulaksız" adlı operasyon düzenledi.

'un Varto ilçesinde, terör örgütüne yönelik operasyonda bir terörist yaralı olarak ele geçirildi.

ROKETLİ TERÖRİST YAKALANDI
4 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda, PKK terör örgütünce 15-16 Ağustos 2015 tarihlerinde ilçede sözde ''özerklik'' ilan edilmesi sırasında kazdığı hendekler arkasında roketle poz veren ve emniyet güçlerine roketli saldırı düzenleyen teröristlerden biri yaralı olarak yakalandı.

Operasyonda etkisiz hale getirilen 4 teröristin cesetleri diğer teröristler tarafından kaçırıldı.

SÖZDE VARTO SORUMLUSU
Yaralı ele geçirilen teröristin, örgütün sözde "halkla ilişkiler Varto sorumlusu" olduğu, her akşam köylere giderek silahlı propaganda yaptığı, köy komiteleri kurulması için halkı zorladığı, bölgede kandırdığı gençlerle sürekli olarak yol kesme eylemleri gerçekleştirdiği öğrenildi.

ELE GEÇİRİLMESİ BÜYÜK ŞOK YARATTI
On çocuklu bir ailede büyüdüğü ve bir terörist cenazesindeyken örgüte katıldığı belirtilen teröristin ele geçirilmesinin, bölgedeki teröristler arasında büyük bir şok etkisi yarattığı ifade edildi. Teröristin yakalanmasının, örgüt mensuplarınca telsizle yapılan görüşmelerde defalarca teyit edildiği kaydedildi.

"BÜYÜK BİR BELADAN KURTULDUK"
Varto ve civarında isyana çağırdığı halka yoğun baskı yaptığı ifade edilen teröristin yakalanmasının, Varto halkı tarafından "Büyük bir beladan kurtulduk. Allah devletimize zeval vermesin" şeklinde değerlendirildiği öğrenildi.

Varto'da 15-16 Ağustos 2015 tarihlerinde sözde "özerklik" ilan eden PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda ise 6 terörist etkisiz hale getirilmiş, 1 terörist yaralı, 1 terörist de sağ olarak silah, teçhizat ve malzemeleriyle yakalanmıştı.

ENSONHABER.COM

Etiketler PKK van Muş
BİZE ULAŞIN