Helallik alınırken oğlunun borçlarına kefil oldu!

Helallik alınırken oğlunun borçlarına kefil oldu!
20 Eylül 2015, 10:17

Antalya'nın Muratpaşa İlçesi'nden Rusya'nın başkenti Moskova'ya giden ve Orenburg şehrinde öldürülen 36 yaşındaki Altan Güngör'ün cenazesi memleketi Mersin'in Tarsus İlçesi'nde toprağa verildi. Cenaze namazından sonra helallik alınırken babası , varsa oğlunun borçlarına kefil olduğunu imam aracılığıyla cenazeye katılanlara iletti.

Ziraat mühendisi Altan Güngör, 22 Ağustos'ta uçakla Rusya'nın başkenti Moskova'ya gitti. Rusya'da çeşitli firmaların danışmanlığını yapan Güngör, iddiaya göre Orenburg şehrine geçtikten sonra bir daha kendisinden haber alınamadı. Ancak yapılan araştırmada sonucu geçen hafta Güngör'ün cesedi ormanlık bir alanda bulundu.

Azerbaycanlı 23 yaşındaki Muradhat Celilov tarafından bıçaklanarak öldürüldüğü ileri sürülen Güngör'ün cenazesi yapılan işlemlerin ardından memleketi Tarsus'a getirildi. Babası , annesi Güleser Güngör ve ablası Emel Akgöl sinir krizleri geçirirken, akrabaları ve yakınları gözyaşı döktü.

BORÇLARINA KEFİL OLDU

Şehir Mezarlığında kılınan cenaze namazının ardından baba İsmet Güngör, imama oğlunun borçlarına kefil olduğunu varsa alacaklıların kendisine gelmelerini söylemesini istedi. İmam babanın bu isteğini cenaze namazına katılanlara iletip helallik istedi. Namazı kılanlara haklarını helal etmesinin ardından Güngör'ün cenazesi gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Etiketler İsmet Güngör
BİZE ULAŞIN