AK Parti'de adaylar tanıtılıyor

AK Parti'de adaylar tanıtılıyor
21 Eylül 2015, 11:57

AK Parti, 1 Kasım'da yapılacak genel seçimde yer alacak 550 vekil adayını tanıtıyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu aday tanıtılmadan önce açıklamalarda bulunuyor...

Canlı yayın
Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

Ankara'ya teşrif eden değerli dava arkadaşlarım, saygıdeğer konuklar hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Haydi Bismillah diyorum. AK Parti milletin bağrından çıkan kadronun başlattığı tarihi bir hareketin adıdır. Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlayan bu hareket hedefine ulaşacaktır. Bu kutlu yürüyüş her bir adımda daha da güçlenerek devam edecek. Son 4 dönemin aday tanıtım toplantılarına baktığımızda aslında davamızın köşe taşlarını da ortaya çıkarabiliriz. Şimdi o kadroların içinden Başbakanlar, Cumhurbaşkanları, Bakanlar, Meclis Başkanları çıktı.

2011 seçimlerine giderken yine burada aday tanıtım toplantıları yapıldığında vakur bir şekilde parti kapatma davalarından çıkmış AK Parti kadroları vardı.

Parti kapatma davalarıyla e-muhtıralarla, gezi provokasyonlarıyla bizi durduramadılar.

Yeni bir milli irade sınavına yürüyoruz. AK Parti olmadan Türkiye'de siyasete şekil verilemez.

Blok çalışmalarına karşı 258 yiğit adam dim dik durdu. Hepsi İsmet Yılmaz'ı destekledi. Ak Parti meydana çıktı mı bir tek fire vermez.

AK Parti bir erdemliler hareketidir. Hiçbir gizli pazarlığın hedefi olmamıştır.

20 Temmuz'da Suruç'ta DEAŞ'ın başlattığı olayda, PKK de harekete geçti. AK Parti Türkiye'de terör tuzağı kuranlara kaşı ayağa kalktı.

HDP zihniyetine karşı, 23 Temmuz'da başlattığımız huzur operasyonları sonuna kadar devam edecektir.

23 Temmuz'da başlayan operasyonlarla, ülkemize terör sızması gerçekleştiren Kandil ve çevresindeki bütün kamplar yerle bir edildi.

Huzur içinde seçime gidilmesi için gereken adımları attık.

AK Parti'nin etkin ve başarılı çalışmaları olmasaydı birileri ekonomik kriz çığırtkanlığı yapacaktı.

550 milletvekili adayımız sadece bulundukları ili değil 78 milyonu temsil ediyorlar.

Aday olamayanlar kendilerinde eksiklik olduğu kanaatine varmasınlar.

258 milletvekilimizin her biri vazifelerini onurla yapmışlardır.

Değerli aday arkadaşlarım sizden bazı özel ricalarım var, Milletimiz ile bağınızı lütfen koparmayınız.

AYRINTILAR GELİYOR...

SEÇİM MÜZİĞİ İLK KEZ DİNLETİLDİ

AK Parti'nin yeni seçim şarkıları da aday tanıtım töreninde ilk kez kamuoyuyla paylaşıldı. Müziklerin de, Türkiye'de yaşayan herkese hitap edecek şekilde hazırlandığı, "tasavvuf"tan "rap"e kadar farklı melodilerin bulunduğu bildirildi.

YÜZDE 100 İSABET

Arena'daki hazırlıkları yerinde inceleyen Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "On binlerce vatandaşımızla birlikte adaylarımızı coşkuyla tanıtacağız. Listelerde yüzde 100'e yakın bir isabet yakaladığımızı düşünüyoruz" dedi.

SEÇİM BEYANNAMESİ AÇIKLANMAYACAK

AK Parti'nin adaylarının tanıtılacağı toplantıda, Seçim Beyannamesi açıklanmayacak. "Manifesto" niteliğinde olması için özel çalışma yürütülen beyannamenin, Başbakan Davutoğlu'nun, ABD programı sonrasında kamuoyuna açıklaması planlanıyor. Beyannamede özellikle dar gelirlere ve gençlere yönelik pek çok vaadin yer alacağı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN