Başbakan Davutoğlu'ndan o görüntülere sert tepki

Başbakan Davutoğlu'ndan o görüntülere sert tepki
05 Ekim 2015, 09:36

Başbakan Davutoğlu, öldürülen teröriste ait cesedin polis aracına bağlanarak sürüklenmesine ilişkin görüntülerin tasvip edilemeyeceğini dile getirerek, söz konusu olayla ilgili olarak hukuki ve idari soruşturma için gerekli talimatlar vermiş olduğunu açıkladı.

Başbakan , Şırnak'ta PKK'lı teröriste ait cesedin polis aracına bağlanarak yerde sürüklendiğini görüntülere dair açıklamalarda bulundu.

Başbakan Davutoğlu'nun resmi Facebook sayfasında yapmış olduğu açıklama şöyle:

"Şırnak'ta polise roketatarla saldırıda bulunurken emniyet güçleri tarafından etkisiz hale getirilen bir terör örgütü mensubuyla ilgili görüntüleri tasvip etmemiz mümkün değildir.

Bu olayla ilgili hukuki ve idari soruşturma için gerekli talimatlar verilmiştir.

Bu son derece yanlış tavırlar herşeyden önce hukuk devleti kuralları içerisinde canlarını tehlikeye atarak terörle mücadele eden, bunu yaparken de bir tek sivilin bile zarar görmemesi için azami dikkat gösteren, bölge halkının güvenliği için gece gündüz görev yapan emniyet teşkilatımız tarafından kabul edilemez.

Terörle yürüttüğümüz mücadeleyi kararlılıkla sürdürürken, hukuki zemini ve meşruiyeti aşındırmaya yönelik bu tür davranış ve tutumlara müsamaha göstermeyeceğimizi milletimize taahhüt ediyorum.

Türkiye, terör örgütünün her türlü barbarlığına karşın, terörle mücadelesini hukuk içinde yürütecektir."

Etiketler Ahmet Davutoğlu
BİZE ULAŞIN