Baransu ve Taraf'a tokat gibi cevap

Baransu ve Taraf'a tokat gibi cevap
07 Ekim 2015, 13:53

Taraf’ın manşetten verdiği “Baransu’ya GDO’lu darbe davası”başlıklı haber yalan çıktı. Avukat Murat Altındere, Mehmet Baransu’nun GDO’dan değil, devletin gizli belgelerini temin ettiği, gerekçesiyle sanık olduğunu belirtti.

Avukat Altındere bugünki manşeti ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Manşet haberin yalan olduğunu kaydeden Altındere şu ifadeleri kullandı: Taraf gazetesinin bugünkü baskısında manşetten verilen "Baransu'ya GDO'lu darbe davası" başlıklı haber gerçeği yansıtmamakta olup kamuoyunu yanıltma ve Fettullahçı Terör Örgütünün yargılandığı dosyaların meşruiyeti hakkında algı yaratma amacı taşımaktadır. Şöyle ki;

GERÇEK ÇOK FARKLI

Her ne kadar ilgili haberde Mehmet Baransu hakkında GDO'LU PİRİNÇ HABERİ yaptığı gerekçesiyle Türkiye Cumhuriyet Hükümetin Ortadan Kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüsten dava açıldığı belirtilmekte ise de GERÇEK HİÇ DE ÖYLE DEĞİLDİR. "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini Ortadan Kaldırmaya veya Görevini Yapmasını Engellemeye Teşebbüs Etme, Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma, Kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek veya yaymak, Açıklanması yasaklanan gizli bilgileri açıklama, Kişiler arasındaki haberleşmenin gizliliğini alenen ifşa etme, İftira, Gizliliğin İhlali" suçlarından hakkında iddianame tanzim edilen Baransu'nun "GDO'lu pirinç haberi" yaptığı gerekçesiyle bu suçlardan hakkında iddianame düzenlenerek dava açıldığını iddia etmesi tam bir komedi.

AVUKATI BİZZAT MAHKEMEYE SUNDUZira Paralel Yapı tarafından Av. Murat Altındere ile birlikte birçok devlet adamı ile ünlü iş adamlarının mağdur edildiği bir kumpas dosyasında
DÖNEMİN PARALELCİ EMNİYET GÖREVLİLERİ TARAFINDAN YASADIŞI DİNLEMELER VE YASADIŞI İZLEMELER yapılmıştı. Bu yasadışı dinleme ve izlemelerden yola çıkarak dönemin Mersin İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Mersin KOM Şube Müdürlüğü tarafından, kumpas dosyalarının savcılarının dahi bilgisinin olmadığı ve içeriğinde T.C. HÜKÜMETİNE KARŞI OPERASYON PLANLARININ BULUNDUĞU "BİLGİ NOTU" BAŞLIKLI BELGELER DÜZENLENMİŞTİ. İşte soruşturma savcılarında ve FETÖ üyesi olmayan Şube amirlerinde dahi bulunmayan bu gizli belgeler, Baransu'nun mahkumiyetine karar verilen bir dosyaya bizzat Baransu'nun avukatı tarafından sunulmuştu.
Yine yapmış olduğu bir takım haberlerde, dönemim AKPli milletvekilleri ile bazı iş adamları arasındaki görüşmeler hakkında bilgi vermişti. Bunları, FETÖ/PDY'nin emniyet ayağındaki üyelerinden temin ettiğinin anlaşılması ve propaganda faaliyeti gerçekleştirmek amacıyla muhafaza ettiğinin anlaşılması "soruşturma makamları" tarafından açıkça değerlendirilmiştir.

SUÇUN AĞIRLIĞINI BİLİYOR

İşlediği suçun ağırlığını ve karşılığındaki yaptırımın sonuçlarını çok iyi bilen Baransu, yine yalan haberlerle kamuoyunu yanıltmak ve suçunu gizlemek çabası içerisine girmişse de bu defa kendisini kurtarabilecek bir "abi" bulamayacaktır inancındayız. Kamuoyuna duyurulur.

Kaynak: Sabah.com.tr

BİZE ULAŞIN