;

Eskişehir'de protesto yürüyüşünde çekim yapan polise linç girişimi

Eskişehir'de protesto yürüyüşünde çekim yapan polise linç girişimi
11 Ekim 2015, 12:52

Eskişehir'de Ankara'daki bombalı terör saldırısı protestosu yürüyüşünde kamera ile çekim yapan sivil polisler kalabalığın saldırısına uğradı. Bir polis linç edilmekten son anda kurtarıldı.

Yenibağlar Mahallesi Üniversitesi Caddesi'ndeki Espark Alışveriş Merkezi önünde akşam saatlerinde toplanan yaklaşık 500 kişi 'Katilsiniz hesap vereceksiniz' yazılı pankart açıp yürüyüşe geçti. Çeşitli sloganlar atarak yürüyenlerin görüntüsünü kamerayla çeken sivil polisler, kalabalıktan bir grubun saldırısına uğradı. Yere düşen polise linç girişiminde bulunuldu.

Kalabalıktan bazıları ile gelen polisler öfkeli grubu engellemeye çalıştı. Aldığı tekme ve yumruk darbeleriyle burnu kırılan çeşitli yerlerinden yaralanan polis, arkadaşları ve yürüyüşe katılanlardan bazılarının çabalarıyla grubun elinden alınarak uzaklaştırıldı.

Yaralı polis, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Gruptakiler bir polis memurunu da tartakladıktan sonra yollarına devam etti. Kalabalık yolda kendilerine laf atan bir genci de yere yatırıp tekmeledi.

BİZE ULAŞIN