o silahla Türk 'larını vuracak

PKK o silahla Türk F-16'larını vuracak
17 Ekim 2015, 14:28

ABD'nin verdiği 50 ton silahı aldığını teslim aldıklarının söyleyen bu silahları 'ya verecek.

ABD'nin Suriye'nin kuzeyinde 'e karşı savaşanlara havadan attığı silahların kime gittiği tartışması sürüyor. ABD, silahların Araplar'a verildiğini belirtirken, Başkanı Müslim, "50 ton silah bize ve Arap müttefiklerimize ulaştı" dedi.

Peki PYD'nin eline geçtiği neredeyse kesinleşen bu silahların hedefi kim olacak?

STINGERLER DA VAR
50 ton silah arasında etkili bir silah da bulunuyor. Bir kişi tarafından taşınabilen, uçak ve helikoptere karşı kullanılan, omuzdan ateşlenen bir hava savunma silahı olan stingerların hedefinde Türk savaş uçaklarının olacağı iddia edildi.
Çünkü Temmuz ayı sonundan beri Türkiye, terör örgütüne karşı tarihin en büyük hava operasyonunu başlatmış ve tarihinin en büyük kayıplarını yaşıyor.
HEDEF TÜRK 'LARI VURMAK
PYD'nin bu silahları Suriye rejimine ve IŞİD'in de elinde uçak olmadığına göre bu silah, PKK'ya verilecek ve bölgede operasyonlara katılan Türk F-16'ların vurulması için kullanılacak.

ERDOĞAN UYARMIŞTI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün W-20 zirvesinde yaptığı konuşmada 'Terör örgütlerine verdiğiniz o silahlar gün gelecek size doğrultulacak. Terör örgütünün elinde çıkan silahlara bakın. Hepsi batılı dostlarımızdan. Bunlar yan yana oturduğumuzda dost ama silahlar onların silahı' demişti.

Etiketler PYD IŞİD PKK F-16
BİZE ULAŞIN