Vaatlerimiz hızla yerine getirilecek

Vaatlerimiz hızla yerine getirilecek
03 Kasım 2015, 09:36

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, seçim zaferinin masaya yatırıldığı MYK toplantısının ardından açıklamalarda buludu.

Çelik şu mesajları verdi:

  • Sayın Başbakanımızın talimatları oldu. Öncelikle seçim beyannamesinde söz verdiğimiz hususların bir an evvel yerine getirilmesi için gereken çalışmalara başladık. Bir yandan hükümet programıyla ilgili çalışmalar anında başladı. Türkiye'nin bir an evvel yeni hükümete kavuşması, aziz milletimizin verdiği sorumluluğun yerine getirilmesi gerekiyor.
  • Seçimin kazananı AK Parti'dir. Fakat kaybeden partiler olmasına rağmen kaybeden tek bir vatandaşımız bile yoktur. Türkiye bugün önünü gören, huzurlu, barış içinde bir güne uyanmıştır. Bütün vatandaşlarımız kazanmıştır. Bu milletimizin zaferidir. Herhangi bir şekilde oy verdiği partilerden biri geride kalan vatandaşlarımız mahzun olmasınlar.
  • Ötekileştirme üzerinden siyaset yapmak, en karşı olduğumuz meseledir. Biz bir rövanş partisi değiliz. Rövanş siyaseti, negatif dil, rövanş dili bizim kitabımızda yazmaz.
  • Cumhurbaşkanlığı makamını negatif üslupla ele almaları netice vermedi.
  • Meclis'e her seferinde milletimiz bu talimatı vermektedir. Demektedir ki, 'Yeni anayasa yapın.' Buradan da bir kere daha çağrı yapıyoruz. Gelin, Türkiye'yi 2023'e taşıyacak sivil bir anayasa yapalım.
  • Kimsenin Çözüm Süreci'ni bahane ederek, kamu düzenini imha etmesine müsaade etmeyiz. Kamu düzeni konusunda tam hakimiyet sağlandıktan sonra o buzdolabı meselesi yeniden gündeme alınır, buzdolabından çıkarılabilir.
  • (Başkanlık sistemi) Bu zaten geçmişteki anayasa çalışmalarında AK Parti'nin resmi görüşü olarak ifade edilmişti.
  • (aHaber'e yayın cezası) Bu yayınlarla ilgili cezalar konusunda daha objektif kriterler uygulanması gerekir. Özel televizyon kanallarının istediği partiyi tutması, istediği parti hakkında propaganda yapması serbest. Belki bu konuda bütün medyayı kapsayıcı şekilde daha özgürlükçü değişiklikler yapılabilir.
BİZE ULAŞIN