Hayatı zehir ettiler

Hayatı zehir ettiler
11 Kasım 2015, 10:21

Teröristler, vatandaşın aracını gasp edip barikat kurdu, kaldırım taşlarıyla sokakları ulaşıma kapattı

Terör örgütü PKK, Mardin Nusaybin'de hayatı vatandaşa zehir etti. Barikat kurup, hendek açan militanlar, sokakları araçlarla kapatıp, ilçeyi savaş alanına çevirdi.


ARAÇLARI GASP ETTİLER

Nusaybin'de bir grup PKK'lı, Çağçağ Caddesi, Şirin Bulvar, Yavuz Selim Sokak üzerinde araçları durdurdu. Sürücülerin anahtarlarını gasp edip, TIR'ların da bulunduğu araçları cadde ve sokakların girişlerine kapatacak şekilde park etti. Bazı sokaklarda hendek kazıp, barikatlar kurulması üzerine, güvenlik güçleri araçları kaldırmak, hendek kapatmak üzere bölgelere zırhlı araçlarla operasyon düzenledi. PKK'lılar polis ekiplerine uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Bunun üzerine polis de karşılık verdi. PKK'lıların yolları kapattığı araçların kaldırılması için çalışmalar sürdürülüyor.

VATANDAŞ İSYAN ETTİ
Özel harekat polislerinin açılan hendek ve barikatlara yönelik operasyonlarına yönelik teröristler, çevredeki iş makinalarıyla araçları gaspederek sokak başlarına barikat kurarken, terör örgütünün Nusaybin'deki sokaklardaki vandallığı en çok bölgedeki vatandaşın tepkisine neden oluyor. Örgüt halktan beklediği desteği göremiyor.

BİZE ULAŞIN