Hürriyet yine çarpıttı

Hürriyet yine çarpıttı
11 Kasım 2015, 10:15

Hürriyet, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in yapmış olduğu İmralı açıklamasını çarpıtarak, 'gerekirse Öcalan ile görüşülür' başlığıyla yayınladı. Bunun üzerine Çelik, Twitter'dan Hürriyet'in manipülatif manşetine yanıt verdi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, bugün MKYK'nın ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Konuşması sırasında İmralı görüşmelerine ilişkin soruya yanıt veren Çelik, "İmralı ile ilgili, o istihbarat örgütünün veya güvenlik güçlerinin istediği zaman görüşebileceği, ihtiyaç duyduğunda değerlendirebileceği bir konudur. Herhangi bir şekilde siyasilerin görüşmesi söz konusu değil, daha önce de ifade ettiğimiz gibi. İhtiyaç duyulursa devletin güvenliği açısından ya da devletin çıkarları açısından bu görüşme yapılır" açıklamasında yaptı.

Bu açıklamanın ardından Doğan Grubu'na ait Hürriyet gazetesi, internet sitesinde haberi 'Gerekirse Öcalan ile görüşülür' manşetiyle okuyucularına duyurdu.


Ömer Çelik yalanladı


Ömer Çelik, resmi Twitter hesabı üzerinden Hürriye'in algı operasyonuna ilişkin olarak açıklamalarda bulunarak, söz konusu başlığın yanlış anlaşılmaya imkan veren bir şekilde sunulduğunu açıkladı.

BİZE ULAŞIN