Fatih Portakal'dan PKK'ya övgü dolu sözler

Fatih Portakal'dan PKK'ya övgü dolu sözler
20 Kasım 2015, 15:49

Suriye'de Türkmen bölgesine yapılan saldırılarla Fatih Portakal'ın daha önce söylediği "PKK'ya teşekkür etmeliyiz" sözleri yeniden gündemde.

Suriye'de Esad güçlerinin muhaliflerle çatışmalarının yanı sıra IŞİD, Peşmerge ordusu ve PKK terör örgütü gibi silahlı grupların silahlı çatışmaya girdiği Suriye'de Türkiye'den başka kimsenin desteğini alamayan bir tek Türkmen gruplar var.

Dün akşam saatlerinde Rus ordusu ile Rus uçaklarının saldırı düzenlediği Bayırbucak Türkmenleri Suriye'deki silahlı gruplar arasında en az desteği alan tek grup.

TÜRKMENLERİ PKK/PEŞMERGE KURTARDI
Fox Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, Türkiye'den başka kimseden destek bulamayan Türkmenlerle ilgili "Onları PKK kurtardı" iddiasında bulunmuştu. Fatih Portakal ana haberde daha önce söylediği sözler yeniden gündeme geldi:

PKK'YA TEŞEKKÜR ETMEMİZ GEREKİYOR
"Eğer PKK olmasaydı bugün oradaki Türkmenler kesilecekti. Terör örgütü IŞİD tarafından, Türkiye olayı sadece izleyen noktadaydı. Bugün o Türkmenler kurtulduysa, Amerikan hükümetine, Irak ordusuna, Peşmerge'ye ve PKK'ya teşekkür etmemiz lazım."

BİZE ULAŞIN