;

En kritik Bakanlık ona emanet

En kritik Bakanlık ona emanet
24 Kasım 2015, 15:17

Gerek Rusya ile gerek İran ile ilişkiler doğrultusunda enerji alışverişi konusunda kritik günler geçirdiğimiz şu günlerde önemli kararların merkezi olacak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevine ekonomi ve uluslararası ilişkiler konusunda deneyimli olan İstanbul Milletvekili Berat Albayrak getirildi.

Yükseköğretimini İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nde tamamlayan Albayrak, New York'ta Pace Üniversitesi'nde finans üzerine MBA yapmıştır. 1996 yılından itibaren profesyonel meslek hayatına başlayan Albayrak, 1999 yılından beri Çalık Grubu'nun yurtiçi ve yurtdışı şirketlerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2002 yılında çalıştığı Çalık Holding'in ABD ofisinde Finans Direktörlüğü ile görevlendirildi. Bu esnada New York Pace University, Lubin School of Business'te İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı yaptı.

2007 yılında Çalık Holding'e Genel Müdür olarak atanan Albayrak, aynı zamanda grup içi firmalarda da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Finans ve Bankacılık bilim dalında doktorasını, yenilenebilir enerji kaynaklarının finansmanı üzerine tez hazırlayarak tamamladı.

BİZE ULAŞIN