Akıllıca ilaç kullanımı e-Nabız ile mümkün

Akıllıca ilaç kullanımı e-Nabız ile mümkün
27 Kasım 2015, 11:34

Vatandaşlar, e-Nabız sayesinde sağlık okuryazarlığı ve akılcı ilaç kullanımı konusunda bilinçlenerek sağlığını kontrol altında tutuyor.

Vatandaşların tüm sağlık kayıtlarını her an yanlarında taşıyabilmelerine imkan sağlayan e-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi artık Türkiye'nin sağlığının bir parçası haline geldi. Öyle ki, kullanıcı sayısı ve oturum açma sayısıyla dünyadaki benzer uygulamalara fark atıyor. Vatandaşlar, e-Nabız sayesinde sağlık okuryazarlığı ve akılcı ilaç kullanımı konusunda bilinçlenerek sağlığını kontrol altında tutuyor.

SAĞLIK KAYITLARINA 7-24 ULAŞIM İMKANI
Sağlık Bakanlığının son zamanlarda en çok ses getiren projelerinden biri olarak görülen bir e-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi, tüm vatandaşlara sağlık kayıtlarına 7/24 erişim imkanı sunuyor ve tüm sağlık kayıtlarının kontrol ve yönetimini bizzat kendilerine teslim ediyor. Sistem, hizmete alındığı ilk yılda kullanıcı sayısı konusunda ciddi rakamlara erişti. Hizmete alınmasından bu yana kısa bir süre geçmesine rağmen, sisteme 2.6 milyonun üzerinde kullanıcı giriş yaptı, 10 milyon dan fazla oturum açıldı ve 40 milyonu geçen sayfa görüntüleme sayısına ulaşıldı. Girişlerin %65 yeni kullanıcı, bu da ilginin giderek arttığını gösteriyor.

BİZE ULAŞIN