Asker, kendisini ölümden kurtaran miğferiyle nöbette

Asker, kendisini ölümden kurtaran miğferiyle nöbette
03 Aralık 2015, 12:28

Nusaybin'de teröristlere yönelik operasyon devam ederken, okul önünde bayrak nöbeti tutan askerin miğferindeki kurşun izi dikkat çekti.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 13 Kasım Cuma günü 21.00'de duyurulan yasağın ardından bazı cadde ve sokaklarda kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların ve kamufle amaçlı brandaların kaldırılması ve ilçenin teröristlerden arındırılması için başlatılan operasyon devam ediyor.

KURŞUN HALA MİĞFERİN İÇİNDE
Örgüt mensuplarının karargâh olarak kullandığı Namık Kemal İlköğretim Okulu, Jandarma Özel Harekât timlerinin denetimine geçti. Okul önünde bayrak nöbeti tutan askerin miğferindeki kurşun izi ise dikkat çekti. İsmini vermeyen asker, "Arkadaşımla birlikte nöbet tutuyorduk. PKK tarafından ateş altına alındık. Arkadaşım şehit oldu. Ben ise çelik miğfer sayesinde kurtuldum. Kurşun hâlâ miğferin içinde" dedi.

15 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
Barikatların kaldırılması sırasında teröristlerin güvenlik güçlerine ateş açması sonucu çatışma çıktı, yollara döşenen el yapımı patlayıcılar infilak ettirildi. Operasyonda teröristlerce kazılan hendekler kapatıldı, barikat ve brandalar kaldırıldı. Etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 15'e yükseldi. Bu arada, terör örgütünün ilçeye verdiği tahribatın etkileri dikkati çekiyor. Teröristlerin hendek kazdığı ve barikat kurduğu mahallelerde çok sayıda kişi, evlerini terk etti. Teröristlerin trafolara zarar vermesi nedeniyle ilçenin büyük kısmında elektrik ve su kesintisi yaşandı.

ENSONHABER.COM

BİZE ULAŞIN