FETÖ İle 'nın cami projesi!

FETÖ İle PKK'nın cami projesi!
09 Aralık 2015, 11:17

’lı teröristler Diyarbakır Sur’da güpe gündüz cami yaktı. Gerçek ortadayken -PKK suçu yine devlete atmaya kalkıştı. Paralel medya da manşetiyle bu ihanete ortak olunca plan ortaya çıktı.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde saldırılarını yoğunlaştıran terör örgütü 'nın, 500 yıllık tarihi Kurşunlu Camisini yakmasını gizlemeye çalışan -Paralel Yapı ittifakı, görüntüler ortada olmasına rağmen ibadethaneyi emniyet güçlerinin yaktığı yalanını dillendirdi.

PKK ve HDP ile işbirliği yapan Paralel medya, Tahir Elçi'nin öldürülmesine vurgu yaparak, 'Dün Tahir bugün Tarih' manşeti attı ve camiyi yakan PKK'yı değil, devleti suçladı. Terör örgütünü temize çıkaran Zaman, Cumhuriyet ve Özgür Gündem, kurdukları kirli ittifakla devleti suçladı.

YÜKSEKDAĞ'IN YALANI!

Sırtını terör örgütüne dayadığını açıkça söyleyen HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ise bu kirli oyunun siyasi figüranlığına soyundu.

Tarihi caminin PKK tarafından yakıldığına dair İHA görüntüleri olmasına rağmen Meclis çatısı altında konuşma yapan ve PKK avukatlığına soyunan Yüksekdağ, 'Devlet helikopterle ateş etti, cami yakıldı' yalanını hiç çekinmeden söyledi.

PKK'nın aylardır şehri tahrip etmesine ses çıkarmak bir yana destek veren HDP'li Diyarbakır Belediyesi de, şehrin UNESCO Kültür Mirası içinde yer aldığını hatırlayıp, caminin tahrip edilmesinden dolayı UNESCO'ya şikayette bulunacağını açıkladı.

Kaynak: STAR

Etiketler PKK HDP
BİZE ULAŞIN