En güçlü İranlı kardeşini kurtardı

En güçlü İranlı kardeşini kurtardı
13 Aralık 2015, 09:53

"İran'ın en güçlü adamı" diye anılan Moslem Darabi, kardeşinin İstanbul'da kaçırılması üzerine kente gelip emniyete başvurdu. Polis, Darabi'nin kardeşini operasyonla kurtardı

"İran'ın En Güçlü Adamı" unvanlı vücut geliştirme sporcusu Moslem Darabi, İstanbul'da kardeşini kaçıran fidyecileri yakalattı. Afgan fidyeciler tutuklandı. Darabi'yi ise, kendisini İstanbul'a çağıran bir arkadaşının kaçırdığı ortaya çıktı. Dünya çapında çeşitli şampiyonlarda elde ettiği derecelerle "İran'ın En Güçlü Adamı" İranlı Moslem Darabi'nin (34) erkek kardeşi Müseyep Darabi (28), yaklaşık 15 gün önce turist olarak uçakla İstanbul'a geldi.

400 BİN DOLAR İSTEDİLER
Fakat Müseyep Darabi, 1 Aralık Salı günü kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırıldı. Darabi'yi kaçıran kişiler, İran'daki ailesini arayarak kardeşlerinin ellerinde olduğunu ve 400 bin dolar fidye istediklerini söyledi. Müseyep Darabi'yi bıçak ve silahla darp ederken kameraya kaydeden fidyeciler, bu görüntüleri İran'daki ailesine gönderdi. Moslem Darabi bunun üzerine kardeşini fidyecilerin elinden kurtarmak için 4 Aralık Cuma günü İstanbul'a geldi ve hemen İran İslam Cumhuriyeti Başkonsolosluğu aracılığı ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne başvurdu. Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Masası soruşturma başlattı. Rehine ve Müzakere Timleri, Darabi'nin Küçükçekmece'deki Atatürk Mahallesi'nde kiralık bir dairede zorla alıkonulduğunu tespit etti. 6 saat içinde belirlenen adrese operasyon yapan Gasp Masası Müzakere Timleri, kaçırılan Darabi'yi elleri, ayakları ve gözleri bağlı bir şekilde buldu. Darabi'yi kaçıran Afganistanlı Umit Q. (23), Hamid Q. (18), Ali Rıza A. (20) ve Amir N.A. (23) ise gözaltına alındı. Evden bir adet 7.65 çapında tabanca ve bir adet bıçak çıktı. Türkiye'de kaçak yaşadıkları saptanan zanlılar tutuklandı.

BİZE ULAŞIN